Tours tõusis taas liidriks, üha enam mänguaega teeniv Pulk Chaumonti võiduni aidata ei suutnud

Timo Tammemaa rünnakul. | Foto: Toursi Facebooki leht

Prantsusmaa kõrgliigas tundis eile ainsana võidurõõmu Timo Tammemaa koduklubi Tours. Ülejäänud eestlased pidid vastu võtma kaotuse.

Lihtsa tööpäeva sai Timo Tammemaa leivaisa Tours, kes alistas tabeli alumises osas paikneva Sete 3:0 (25:18, 25:19, 25:22). Saaremaalt pärit keskblokeerija tegi hea esituse, tuues 10 punkti (+10). 28-aastane mängumees realiseeris 8 tõstest 7 (88%), lisaks tuli kolm punkti servidega. Võitjatele tõi enim punkte Hermans Egleskalns (11 punkti, efektiivsus +10). Sete’i resultatiivseimaks kujunes Vasil Tupchii 14 punktiga (+6).

Chaumont ja Hindrek Pulk pidid vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse, kui kodus alistuti Ajaccio’le 1:3 (25:19, 25:18, 25:21). Aina rohkem mänguaega teeniv Pulk sekkus esimeses ja kolmandas geimis vahetusest, teises geimis kuulus eestlane algkoosseisu. Viimast geimi vaatas ta aga pingilt. Saarlane tõi 5 punkti (+2), realiseerides 18 tõstest 5 (28%). Kaotajate resultatiivseim oli 19 punktiga (+10) Marlon Yant Herrera. Võitjate tulemuslikem oli Wassim Ben Tara 15 punktiga (+8).

Liigatabelit läks juhtima Tours, olles 21 mänguga kogunud 47 punkti. Chaumont paikneb 36 punktiga neljandal ja Pariisi Volley (Ardo Kreek ) 27 punktiga 11. real.

Naiste kõrgliigas pidi taas kaotuse vastu võtma Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou tööandja Terville, kes alistus 1:3 (25:20, 17:25, 22:25, 19:25) Beziers’i naiskonnale. Eestlannad tegid kaasa terve mängu ja tõusid koos Mariam Sidibega naiskonna liidriteks. Enim punkte (15, efektiivsus +9) tõi nurgaründajana tegutsev Bratuhhina-Pitou. 31 rünnakuüritusest suutis ta punktiks lüüa 14 (45%).Üks punk tuli blokist. Võrukas Hollas, kes mängib olude sunnil diagonaalründajana, tõi 13 punkti (+9). Eestlanna sai 34 tõstet, millest realiseeris 11 (32%). Lisaks oli Hollasel kaks edukat sulustamist. Võitjate parim oli Malina Terrell 18 silmaga (+12).

Julija Mõnnakmäe uus koduklubi Pariisi Saint-Cloud sai 0:3 (24:26, 26:28, 22:25) kaotuse Marcq-En-Baroeulilt. Esimesed kaks geimi mänginud eestlanna arvele jäi üks punkt, mis tuli rünnkuga. Pariisi klubi resultatiivseimaks kujunes 19 punktiga (+10) Romana Kriskova. Võitjatele tõi Karolina Goliat 15 punkti (+11).

Paremusjärjestuses paikneb Terville 22 punktiga 10. kohal ja Pariisi Saint-Cloud 11 punktiga 12. real.

Teksti autor: Pille Saks