fbpx
Close

Aganitsa ja Maaseiki hea hoog sai jätku, seekord ohvriks Rikbergi endine koduklubi

Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Andri Aganits ja tema koduklubi Maaseiki Greenyard sammuvad detsembris võidult võidule. Pärast nädala keskel Meistrite liigas saavutatud tormilist 3:2 üllatusvõitu Venemaa hiiu Kaasani Zeniidi üle alistati eile Belgia liigas napilt, aga kindlalt 3:0 (25:23,25:22,27:25) Rait Rikbergi endine koduklubi, samuti medalitaotlejate hulka kuuluv Menen.

Orava metsade vahelt pärit Aganits oli võõrsil 450 pealtvaataja ees peetud kohtumises oma meeskonna üks paremaid, tuues 9 punkti (+6). 207-sentimeetrine keskblokeerija sai 10 tõstet, millest suutis punktiks lüüa 5 (50%). Lisa tuli 4 bloki näol. Võitjate tulemuslikum oli 11 punktiga (+9) Jonas Kvalen. Menenile tõi Jente De Vries 18 punkti, kasutegur +4. Hollandlane realiseeris 33 tõstest 17.

Belgia kõrgliigas on hetkel põnev seis, sest üheksa mängu mänginud Maaseik on 24 punktiga liider ning järgnevad kaks võistkonda on kolm punkti taga, ent mõlemal on üks mäng vähem ka peetud. Järgmise kohtumise peab eestlase tööandja 21. detsembril kodusaalis, kui võõrustatakse üht oma peamist konkurenti, Markkus Keelt ja Aalsti Lindemansi.

Loo autor: Karl Aavik

Turniiritabel. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top