fbpx
Close

Ajaloolise hetke lootuses: viis eestlast võivad Meistrite liigas sattuda ühte alagruppi!

Fotod: Erakogu, PlusLiga, CEV, Izmiri Arkas

Homme õhtul Eesti aja järgi kell 19.00 loositakse Ungari pealinnas Budapestis Meistrite liiga põhiturniiri alagrupid. Suure huviga on põhjust loosi jälgida ka eestlastel.

Renee Teppani koduklubi, Poola meister Belchatowi Skra on paigutatud loosiks esimesse tugevusgruppi koos Itaalia hiidude Perugia ja Civitanova Lube ning Venemaa tippude Kaasani Zeniidi ja Peterburi Zeniidiga.

Robert Tähe tööandja, Türgi hõbedaklubi Izmiri Arkas kuulub teise tugevusgruppi ühes Türgi meistri Ankara Halkbanki, Saksamaa tugevamate meeskondade Berliini Recyclingu ja Friedrichshafeni ning Poola teise meeskonna Kedzierzyn-Kozle Zaksaga.

Keith Puparti, Andri Aganitsa ja Timo Tammemaa tänavune koduklubi, Belgia meister Maaseiki Greenyard asub kolmandas tugevusgrupis koos Prantsusmaa tšempioni Toursi, Sloveenia meistri Ljubljana, Tšehhi esiklubi Karlovy Vary Karlovarsko ja Belgia teise meeskonna Roeselarega.

Neljandas tugevusgrupis ootavad vastaseid Itaalia, Venemaa ja Poola kolmandad klubid ehk Modena, Moskva Dünamo ja Gdanski Trefl. Kaks viimast põhiturniiril osalejat selgitavad välja Thessaloniki PAOK (Kreeka) ja Markkus Keele koduklubi Bleiburgi Posojilnica alistanud Frankfurt (Saksamaa) ning Chaumont (Prantsusmaa) ja Novi Sad (Serbia).

Kakskümmend Meistrite liigasse pääsenud meeskonda loositakse viite alagruppi. Kuna kõik eestlaste koduklubid paiknevad erinevates tugevusgruppides, on võimalik, et Belchatow, Izmir ja Maaseik satuvad samasse alagruppi. Ükski Eesti naisvõrkpallur tänavu kõrgeimas eurosarjas kaasa ei löö.

Meistrite liiga põhiturniiriga tehakse algust 20. novembril.

Meistrite liiga tugevusgrupid meestel.
Meistrite liiga tugevusgrupid naistel.
scroll to top