fbpx
Close

Urmas Tali Saaremaa suurimast murekohast, ootamatust vangerdusest ja eelseisvast euromängust

Urmas Tali. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi teenis eilses Credit24 Meistriliiga mängus võõrsil Rakvere vastu küll maksimaalsed kolm punkti, ent pidi võidu nimel kõvasti vaeva nägema.

Saaremaa kaotas avageimi ja oli teiseski kuristiku äärel, kuid suutis paari otsustava punktiga nii geimi kui lõpuks ka kogu mängu enda kasuks kallutada. Kaks viimast geimi võitsid Mihkel Tanilata (külmetushaigus) mänginud saarlased juba kindlalt.

Tiitlikaitsja alustas kohtumist üllatava valikuga sidemängija positsioonil, sest senise põhimehe Artis Caicsi asemel kuulus esmakordselt algrivistusse Puerto Ricost pärit Omar Rivera, kes on kogu sügise vaevelnud põlvevigastuse küüsis. Riveral ei õnnestunud aga ründajatega klappi leida ja juba teise geimi keskel saatis Urmas Tali väljakule tuld kustutama Caicsi.

“Leidsime, et eile oli ainus võimalus Riverat mängusituatsioonis katsetada. Nüüd teame, milleks ta võimeline on,” sõnas Tali ega soovinud pikemalt leegionäri esitust kommenteerida.

Eilne mäng oli Saaremaale peaprooviks enne järgmisel teisipäeval toimuvat euromängu Taani meistri Gentoftega. Mida mäng selles plaanis Talile näitas?

“Seda näitas, et me oleme väga vähe mängida saanud. Üle-eelmisel nädalal oli üks mäng ja pärast seda tuli jälle kümnepäevane paus sisse. Mängida, mängida ja mängida oleks vaja. Treenimine on üks, mängimine aga hoopis teine asi. Eks eilegi oli küsimärk, mis, kellega ja kuidas mängima peaksime. Seis pole hetkel väga hea. Just rünnakute realiseerimisega oleme jätkuvalt hädas. See ongi küsimus, et kuidas oma asjadega paremini hakkama saada.”

48-aastane juhendaja avaldab lootust, et euromängu tähtsus ja kodupublik tugi aitavad meeskonna mängumootori loetud päevadega tööle saada.

“Muidugi usun ma, et oleme paremad, kui välja näitame. Selles pole mingi küsimustki. Loodetavasti mõjub selline pingelisem olukord (euromäng) mängijatele positiivselt, mitte pärssivalt. Kuna tegu on klubi ajaloo esimese euromänguga, tuleb sellest sündmusest rõõmu tunda,” ütles Tali.

Kui palju teab Tali täna Gentofte kohta? “Tegu on Taani koondise baasklubiga. Enamus Taani koondislasi, kes välismaal ei mängi, esindavad Gentoftet. Täitsa normaalne meeskond on. Euromängude kogemust on neil oma kümme aastat ehk oluliselt rohkem kui meil. Paberil võib ju Eesti üks paremaid klubisid Taani meistrist parem olla, aga seda tuleb väljakul näidata,” arvas võrulane.

scroll to top