fbpx
Close

Alar Rikberg: Valgevene ja Bulgaaria vastu on tähtis ka tulemus

Alar Rikberg. | Foto: PlusLiga

Kahe nädala pärast algavateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuval Eesti rahvusmeeskonnal on jäänud pidada veel kaks sõprusmängu, kui 4. setpembril kohtutakse Valgevenega ja 6. septembril Bulgaariaga. Mängud peetakse Saku Suurhallis ning mõlemas kohtumises pannakse pall mängu kell 18.

Valgevene näol on tegemist tänavuse aasta Kuldliiga hõbemedalistiga, kes Tallinnas peetud fina-four‘il alistas poolfinaalis üllatuslikult Hollandi 3:1, kuid kaotas finaalis Türgile 0:3.

Bulgaaria on aga tõeline võrkpalliriik. Euroopa meistrivõistlustel on osaletud 12 korral ning neist neljal on tuldud pronksile – 1955, 1981,1983 ja 2009. Kahe aasta tagusel EM-il oldi kuuendad. Lisaks on osaletud 9 korda maailmameistrivõistlustel ning Rahvuste Liigas (vana nimega Maailmaliiga – toim.) on osaletud väikeste mööndustega alates 1994. aastast.

Tallinna turniiri valguses võttis Võrkpall24 ühendust Eesti koondise abitreeneri Alar Rikbergiga, kes ütles, et koondislaste vorm on tõusuteel ja loodetavasti saavad EM-iks korda nii Robert Täht kui ka Renee Teppan.

“(Mõtleb pikalt) Tänasel päeval on Eesti koondise seis selline, et oleme teel tippvormi poole. Eks mõned üksikud asjad on, mis võiksid paremad olla. Aga kui arvestada seda, kust me alustasime, millises seisus mõned mehed olid, siis pilt on selline, nagu me eeldasime. Kindlasti ei ole pilt veel selline, nagu ta võiks olla EM-iks.”

“Robert ja Renee 100-protsendiliselt korras ei ole. Täht on saanud väiksema koormuse, et mitte riskida uue jamaga. Teppani õlg ja selg hoiavad teda mingitel päevadel vähem või rohkem tagasi ja väga vabalt ta ennast ei tunne. Kuid samas on ka selliseid päevi, kus tema õla ja selja seisund on väga head. Loodan, et kahe nädala pärast on nad vormi poolest maksimumi lähedal,” rääkis augustis 38. sünnipäeva tähistanud mees.

Küsimusele, millises seisus on Bulgaaria ja Valgevene, vastas Rikberg järgnevalt: “Bulgaaria on väga hea tasemega võistkond. Kõige parema pildi andis nende endi korraldatud olümpia valiksari, kus nad olid väga lähedal Brasiilia alistamisele, kuid suutsid 2:0 edust kaotada 2:3. See turniir näitas, et nad on ohtlikud kõigile. Nende mäng sõltub sellest, kelle nad platsile saadavad. Neil on segu osavatest, võimsatest ja tehniliselt heade mängijatega. Ma ei ole nimekirja vaadanud, kuid ma arvan, et nad tulevad Tallinnasse parimas koosseisus. Seda, kas nad mängivad meie või Valgevene vastu oma parimate meestega, näeme alles kohapeal.”

“Valgevene on üles ehitatud võimsuse peale. Kuldliiga hõbemedal näitas, et tegemist ei ole kehva meeskonnaga. Nad tulid finaalturniirile väga tugevast alagrupist (peale Vagevene oli selles alagrupis veel Ukraina, Soome ja Tšehhi – toim.). Kuldliigas puudus nende suurim staar 211-sentimeetrine diagonaalründaja Artur Udrys, kes peaks Tallinnasse tulema. Nende suurimaks murekohaks on nurgaründajad, kus neil puudub maailmaklassist mängija.”

“Kui me nüüd vaatame, kelle vastu me oleme mänginud, siis türklased on kiire mängu harrastajad ja neil on üks võimas diagonaalründaja. Soome oli meie sõprusmängude vastastest kõige nõrgem, aga neil on suurepärane agresiivne serv, mis oli meile hea, sest saime vastuvõttu harjutada,” vaagis ta.

Kui kohtumistes Türgi ja Soomega tulemus tähtsust ei omanud, siis Valgevene ja Bulgaaria vastu on tähtis ka see, millised numbrid on mängu lõpus.

“Nendes kohtumistes tahaks vältida selliseid ärakukkumisi, mis olid meil Soomes. Väga suurt koosseisuga kombineerimist ma ei usu. Küll aga võiks teha vahetusi mängu sees, et näha, kuidas mingi vahetus mängu rütmi muudab. Nende mängudega võiks paika saada algkoosseis, millega EM-il kõige tugevamate vastastega mängida. Valgevene ja Bulgaaria vastu on tähtis ka tulemus. See ei pea olema võit. Tähtis on see, milliste seisudega geimid lõppevad ja milline on mängupilt,” lõpetas Rikberg.

 

scroll to top