Eestile geimi kaotanud horvaadid oli EM-il lähedal suurüllatusele, Holland kindlalt kaheksa hulka

Hollandi rahvusnaiskond rõõmustamas.| Foto: CEV

Naiste Euroopa meistrivõistlustel said täna selgeks need kaheksa naiskonda, kes jätkavad võitlust kõige kirkamate medalite eest.

Veerandfinaali pääsesid Poola, Saksamaa, Serbia, Türgi, Itaalia, Venemaa, Holland ja Bulgaaria. Kui Eestiga ühes alagrupis olnud Holland, kes on ka üks tiitlipretendente, alistas play-off‘is 3:0 Kreeka, kellega meie piigad mängisid Euroopa Hõbeliigas, siis Rumeenia, Horvaatia ja Aserbaidžaan pidid tunnistama vastavalt Serbia, Türgi ja Bulgaaria paremust ning langesid konkurentsist. Alagrupiturniiril Eestit 3:1 võitnud Horvaatia oli Türgi vastu seejuures lähedal suurüllatusele, ent kaotas viienda geimi 14:16.

Kaheksa parema hulgas lähevad Türgis omavahel kokku Serbia ja Bulgaaria ning Türgi ja Holland. Poolas hakkavad maid jagama Itaalia ja Venemaa ning Poola ja Saksamaa.

Veerandfinaalidega tehakse algust kolmapäeval ehk 4. septembril. Pronksikohtumine ja finaal peetakse 8. septembril Türgis.