fbpx
Close

AMETLIK | Ivan Zaitsev lahkub kriisi valguses sünnimaalt

Ivan Zaitsev. | Foto: Zumapress.com/Scanpix

Maailma üks tuntumaid tegevvõrkpallureid, Itaalia rahvusmeeskonna nurgaründaja Ivan Zaitsev jätkab karjääri Venemaa tippklubis Kemerovo Kuzbassis. 

31-aastane Zaitsev siirdub eelmise hooaja Venemaa meisterklubisse aastase laenulepingu alusel. Ühtlasi sai ülemineku jõustumisega läbi kaks kuud kestnud seebiooper Zaitsevi ja tema ametliku koduklubi Modena vahel, kellel on mängijaga kehtiv leping veel nii järgmiseks kui ka ülejärgmiseks hooajaks.

Modena tuli nimelt juba mõnda aega tagasi välja teadaandega, et kriis on pannud nende eelarvele kõva paugu. Nii alustas klubi mängijatega läbirääkimisi palgakärbete osas, mis küündisid kuni 50 protsendini. Itaalia meedia andmetel teenis Zaitsevi aastas 600 000 eurot, seega palgakärpe puhul käis jutt suurtest summadest.

Esimesena otsustas tuntud nimedest probleemide ilmnedes Modenast lahkuda kogenud USA ründaja Matt Anderson, kes siirdus Hiinasse. Pühapäeval lahkus klubist teinegi ameeriklane Maxwell Holt. Ja nüüd oli Zaitsevi kord minna.

Zaitsev mängis Venemaal aastatel 2014-16, kui esindas Moskva Dünamo värve. Tasub meenutada, et Ivani isa on Venemaa läbi aegade üks tuntumaid võrkpallureid, olümpiavõitja ja maailmameister Vjatšeslav Zaitsev. Ivan sündis aga juba Itaalias, kus tema sidemängijast isa 1980ndate lõpus mängis. Vene keelt räägib Ivan aktsendita.

scroll to top