fbpx
Close

Ametlik: Rootsi koondise ründetäht jääb üliolulisest mängust Eestiga eemale

Isabelle Haak. | Foto: CEV

Rootsi võrkpallinaiskond peab pühapäeval Tartus peetavas EM-valikmängus Eestiga saama hakkama oma liidri, diagonaalründaja Isabelle Haakita, vahendas SVT Sport täna pärastlõunal. 

19-aastane Haak kuulub Euroopa säravamate noormängijate hulka, kes teenib leiba Itaalia tippklubis Scandicci. Seotus koduklubiga jätabki pikakasvulise rootslanna mängust Eestiga eemale. Nimelt pole Itaalia liigas koondiseakna ajal pausi ja nii ei soovinudki põhiturniiri võidu eest võitlev klubi oma rünnakuliidrit ära lasta.

“Neil (itaallastel) pole mingit huvi teda koondise juurde lasta,” sõnas Rootsi naiskonna mänedžer Ismo Peltoarvo otsekoheselt.

“Klubil on samal nädalavahetusel mäng (Scandicci mängib laupäeval, Eesti ja Rootsi kohtuvad pühapäeval – toim.). Kuna Scandicci heitleb kõige kõrgemate kohtade eest, on iga mäng nende jaoks oluline. Isabelle jaoks on tegu väga raske olukorraga. Ta sooviks mõlema võistkonna eest mängida, kuid lõpuks maksab talle palka ikkagi koduklubi, mitte koondis,” selgitas Peltoarvo.

Rootslased on olnud Scandicciga tihedas suhtluses, muuhulgas uuriti ka Itaalia liigamängu muutmise võimalust. Tiheda graafiku tõttu ei tulnud sellest plaanist aga midagi välja.

“Saame täielikult ka klubist aru. Taolise olukorra on tekitanud Euroopa võrkpalliliit, kes koostas mängude plaani ilma liigadega pausi kokku leppimata. Seega, kui te otsite juhtunus süüdlast, siis vaadake nende poole,” lisas Peltoarvo.

Peltoarvo sõnul märgib Haaki puudumine Rootsi koondise jaoks suurt tagasilööki.

“Ausalt öeldes mängib Isabelle tähtsat rolli igas võistkonnas, kus ta mängib. Ta on suur staar. Tal on koondises täpselt samasugune roll nagu koduklubis, nii et meie mäng muutub tema puudumisel olulisel määral,” ütles Peltoarvo.

Kui Eesti mängust jääb Haak kindlasti eemale, siis kolmapäevase Tšehhiga kohtumise osas on kõik veel lahtine. Otsus langetatakse pärast pühapäevast mängu, mil selgub, kas Rootsil on viimases voorus veel midagi mängus või mitte.

Loe ka: Eesti rahvusnaiskonda tabas otsustavate valikmängude eel kaks tõsist tagasilööki

scroll to top