fbpx
Close

Balti liiga viimase mängu tulemus muutis oluliselt tabeliseisu ja veerandfinaalpaare

Märt Tammearu ja Tartu Bigbank kohtuvad ka Balti liiga playoffis Pärnu Võrkpalliklubiga. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Balti liiga põhiturniiri viimases mängus andis Leedu klubi Gargždai Amber Volley loobumisvõidu Riia Tehnikaülikool/Jurmalale, mis tähendab, et Riia möödus tabelis Pärnust ja Jekabpilsi Lušist ning lõpetas põhiturniiri neljandana.

Põhiturniiri viimane mäng jäi pidamata, sest eile, mil kohtumine pidanuks toimuma, peeti alles Läti meistrivõistluste finaalseeria otsustav ehk viies mäng Jekabpilsi ja Riia vahel. Uue aja leppimiseks ei leitud aga mõtet, sest Balti liiga veerandfinaalidega tehakse algust juba kolmapäeval.

Riia kahekohaline tõus tabelis tähendab seda, et kaks Läti tugevamat klubi saavad juba veerandfinaalis omavahel taas parema selgitada. Samuti sai selgeks, et kahe nädala pärast Kuressaares toimuval nelja meeskonna finaalturniiril on esindatud vähemalt üks välisklubi.

Et Pärnu langes tabelis kuuendaks, kohtuvad Avo Keele hoolealused veerandfinaalis värske Eesti meistri Tartu Bigbankiga. Samad võistkonnad olid vastamisi ka Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias, kus Tartu teenis kolm kindlat võitu ja edenes finaali. Järgmisel nädalal näeb Kanal 12 eetris just selle paari kaht mängu. 7. aprillil ehk kolmapäeval mängitakse Pärnus ja 10. aprillil Tartus.

Juba varem oli teada, et põhiturniiri võitnud Saaremaa kohtub veerandfinaalis Leedu esiklubi Gargždaiga ning Tallinna Selver TalTechiga. Kahe võiduni peetavate seeriatega tehakse algust kolmapäeval, edasipääsejad selguvad nädalavahetusel.

Valitsev Balti liiga võitja on Tartu Bigbank, kes alistas kaks aastat tagasi tasavägises finaalis Saaremaa Võrkpalliklubi 3:2.

scroll to top