fbpx
Close

Cretu ja Rikberg jäävad koondiselaagrist eemale, treeneritetiimis uus liige

Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg peavad Resovia mängumootori tööle saama ning liituvad seetõttu koondisega viimasel hetkel. | Foto: PlusLiga

Eesti rahvusmeeskond asub detsembri lõpus valmistuma viimaseks EM-valikmänguks peatreener Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergita, kes liituvad koondisega alles vahetult enne 6. jaanuaril toimuvat kohtumist Lätiga.

Taolise olukorra tingis tõsiasi, et nende uus koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia, mis võeti üle nii tabelit kui meeste mentaalset seisundit silmas pidades raskel hetkel, vajab vabadel nädalatel kõvasti kokkumängu harjutamist. Keeruline otsus langetati otseselt tulemusspordi põhimõtetel: Eesti on EM-finaalturniirile koha juba taganud, Resovia peab aga Poola liigas 11. kohalt kiiresti tõusma hakkama, et põhiturniir esikuuikus lõpetada ja medalimängudele pääseda. Cretu ja Rikbergita peaks Poola ja ühtlasi maailma tippude hulka kuuluv Resovia pea kaks nädalat hakkama saama ainsagi treenerita.

Eesti meeskonna juhendamise võtab seega 27. detsembril enda kätte abitreener Rainer Vassiljev, kes saabub koondise juurde sarnaselt meie ÜKE-treenerile Mirko Fasinile teisest Poola klubist Lubini Cuprumist, kus olukord pole nii kriitiline nagu Resovias.

Eesti treeneritetiimiga liitub talviseks perioodiks Indrek Verro, kes on töötanud varasemalt Vassiljeviga koos nii Tallinna Selveris kui Šveitsis Schönenwerdis. Omamoodi märgiline on Verro liitumine igal juhul, sest Eesti koondise treeneritenelik oli püsinud muutumatuna 2014. aastast, mil Cretust peatreener sai.

“Indreku kaasamine on antud hetkel kõige valutum lahendus,” selgitab Vassiljev. “Ta tunneb mind hästi ja teab täpselt, mida ma temalt ootan. Mirkole jääb üldfüüsilise ettevalmistuse eest hoolitsemine. Indrek aitab mind just pallitreeningute läbiviimisel. Sarnases rollis oli ta ka mullu Šveitsis.”

Eesti rahvusmeeskond koguneb 27. detsembril, üheskoos minnakse samal õhtul Saku Suurhalli Eesti spordiaasta gaalale, kus välisliigades mängimise tõttu pole koondislased saanud ammu nii suures koosseisus osaleda. Koondisega liituvad hiljem Renee Teppan, kellel on Belchatowiga Poolas 27. detsembril veel mäng, ja Timo Tammemaa, kelle koduklubi Maaseiki Greenyard korraldab aastalõputurniiri.

“Maaseikil on pärast Andri (Aganits) vigastada saamist temporündajatega kitsas käes ja nad küsisid meilt, kas Timo saaks võistkonda aidata. Olime nõus. Seetõttu liitub Timo koondisega uue aasta alguses. Renee peaks tulema koju kohe pärast 27. detsembri mängu,” lisas Vassiljev.

Rahvusmeeskonna koosseis EM-valikmänguks Lätiga:

Sidemängijad: Kert Toobal, Markkus Keel
Liberod: Rait Rikberg, Silver Maar
Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan
Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Kevin Saar, Rauno Tamme
Temporündajad: Henri Treial, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Mart Naaber
Peatreener: Gheorghe Cretu
Treenerid: Rainer Vassiljev, Alar Rikberg, Mirko Fasini ja Indrek Verro

Indrek Verro oli mitu aastat Tallinna Selveris üldkehalise ettevalmistuse treener, samas on ta ka ise võrkpalli mänginud. | Foto: Tallinna Selver

 

scroll to top