fbpx
Close

Eesti esiliiga finaalis näeb tänavu Tallinna ja Tartu duelli

Tallinna Ülikooli meeskond. | Foto: Gertrud Alatare

Meeste esiliigas kindlustasid eile koha finaalis Tallinna Ülikool ja tiitlikaitsja Eesti Maaülikooli Spordiklubi, kes olid kahemängulises poolfinaalseerias üle vastavalt Saaremaast ja kolmandat aastat järjest poolfinaalis pidama jäänud LotusTimber/Neemeco SK-st. Erinevalt eelmisest aastast poolfinaalseeriates kuldset geimi ei nähtud. 

Pärast Tartus toimunud avalahingu 3:0 (18, 19, 18) võitu oli põhiturniiri viies Eesti Maaülikooli Spordiklubi põhiturniiril kolmandaks tulnud LotusTimber/Neemeco SK-st parem ka korduskohtumises, kui võõrsil saavutati 3:2 (15, 23, -21, -23, 11) võit, vahendab volley.ee.

Finaalseeria teine osapool on põhiturniiri parim ja eelmisel hooajal pronksmedali teeninud Tallinna Ülikool, kes ei lubanud esikohamängudele põhiturniiri seitsmendat Saaremaad. Eilse poolfinaalseeria avamängu võõrsil 3:1 (17, -24, 9, 23) tulemusega võitnud Tallinna Ülikool võttis täna kodupubliku abiga 3:1 (14, -23, 15, 19) võidu.

Seega mängivad pronksmedalile LotusTimber/Neemeco SK ja Saaremaa ning finaalis võtavad üksteiselt mõõtu Tallinna Ülikool ja Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Erinevalt veerand- ja poolfinaalseeriast peetakse finaalseeria ja pronksiseeria kahe võiduni. Medalimängud toimuvad aprillis.

BMF/Rakvere Võrkpalliklubi saavutas tänavu 5., TalTech/Kiili 6., Võru Võrkpalliklubi/Werro 7., Liider/Rae vald 8., Tallinna Spordikool 9., Audentese SG/Noortekoondis 10., Pärnu Spordikool/Võrkpalliklubi 11. ja IMsport/Järvamaa 12. koha.

Meeste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

scroll to top