Eesti kaotas Türgile, kuid sai EM-i eel hea signaali

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond alustas kolmemängulist seeriat Türgi vastu 0:3 (25:27, 20:25, 23:25) kaotusega. Ka lisageimi kaotasid meie mehed 22:25.

Pärast pikka mängu -ja vigastuspausi tegi esimese korraliku esituse Renee Teppan, kes teatavasti vigastas eelmise hooaja lõpuosas tugevalt nii õlga kui ka selga. EM-i silmas pidades on Teppani tagasitulek nii meeskonna kui ka vollefännide jaoks suurepärane uudis.

Eesti alustas mängu koosseisus sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Martti Juhkami ja Kristo Kollo, tempomehed Andri Aganits ja Ardo Kreek, diagonaalründaja Renee Teppan ning libero Rait Rikberg. Selle koosseisuga mängiti esimesed kaks geimi, mõlema lõpus käis korraks blokki tugevdamas Timo Tammemaa, vahendab volley.ee.

Esimene geim kulges algusest lõpuni punkt-punktis, Eestil oli seisul 24:23 esimesena kasutada ka üks geimpall, aga tasavägise lõpu kallutas 27:25 enda kasuks siiski kodumeeskond. Tasavägise geimi otsustasid kodumeeskonna kasuks blokipunktid. Türgi sai sulustamisega suisa 7 punkti.

Teise geimi start õnnestus kodumeeskonnal selgelt paremini kui meie poistel ja türklased läksid kiirelt 6:1 juhtima. Ometi suutsime sammhaaval vahet vähendada. Seisul 15:15 viigistasime, aga see jäi ka geimi ilusaimaks hetkeks tablool, sest ette me vastastest siiski minna ei suutnud. Lõpu mängis Türgi taas kindlamalt ja võttis 25:20 geimivõidu. Selles geimis jäime selgelt alla servi vastuvõtul – meie õnnestumise protsent 27 vastaste 56 vastu.

Kolmandat geimi alustasime teistsugusema koosseisuga. Sidemängijaks tuli Markkus Keel, Kollot asendas Andrus Raadik, Teppanit Hindrek Pulk, Kreeki Timo Tammemaa ja Rikbergi Silver Maar. Geim algas tasavägiselt, kuid seisul 4:4 tegi kodumeeskond spurdi ja haaras 9:4 eduseisu. Päris lõpus suutis Eesti korra veel sähvatada. Meie kaotusseisult 18:24 vähendasime Keele ebamugavate servide ja meeskondliku tegutsemise toel kaotusseisu 23:24 peale, kuid geimivõitu me kätte ei saanud. Viimase geimpalli suutis Türgi lõpuks realiseerida ja seega vaatus tulemusega 25:23 neile.

Treenerite kokkuleppel mängiti ka neljas geim. Eesti poolelt tulid platsile Keel, Raadik, Rauno Tamme, Pulk, Tammemaa, Mart Naaber ja Maar. Geim oli tasavägine, kuid pigem oli pidevalt punkti-paariga juhtimas Türgi. Suutsime minna 21:20 juhtima, aga otsustavatel punktidel olid siiski paremad võõrustajad ja ka see geim neile 25:22. Ühtlasi kogu mäng võõrustajatele 4:0.

„Olime täna kõikuvad. Ei tekkinud sellist hetke, kus kõik mänguelemendid oleks korraga toiminud,“ ütles mängu kommentaariks treener Rainer Vassiljev ja lisas: „Positiivne oli see, et pikalt tõsiste mängudeta olnud Renee Teppan sai hästi hakkama, tõi korralikud punktid ega teinud endale viga. See on meie meeskonna jaoks praegu väga hea uudis.“

Eesti poolel käisid väljakul kõik mängijad. Enim punkte tõi kolmandas ja neljandas mänginud Raadik – 12 (+6), rünnakud 16-st 11 ja 1 blokipunkt. Teppan tõi kahe esimese geimiga 10 (+5), Kreek 7 (+3). Kolm geimi mänginud Juhkami sai kirja 9 punkti. Meie meeskond oli parem vaid vastuvõtus (46% vs. 35%), kõik teised näitajad olid türklastel paremad – rünnakute õnnestumise protsent 55 vs. 51, blokipunktid 11 vs. 4, serviässad 8 vs. 3.

Seeria teine mäng peetakse homme kell 18:00.