fbpx
Close

Peidi hea mäng Eestit Ukraina vastu kaotusest ei päästnud

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Eesti rahvusnaiskond peab sel nädalavahetusel Ukrainas kontrollturniiri, kus on lisaks võõrustajatele Valgevene ja üks kohalik klubi. Eile kaotati 1:3 Valgevenele ja täna tuli vastu võtta samuti 1:3 (27:29, 17:25, 25:22, 20:25) allajäämine Ukrainale.

Nette Peit kerkis täna Eesti naiskonna resultatiivseimaks, tuues 22 punkti (+13), 13 silma (+9) lisas suurepärases hoos olev temporündaja Liis Kullerkann, 9 punkti (efektiivsus +6 ja +8) jäi nii Kristel Moori kui sidemängija Julija Mõnnakmäe arvele. Mõnnakmäe lõi seejuures 4 ässa, rünnakul tõi ta samuti 4 punkti, üks punkt lisandus blokist. 8 punkti jäi Kristiine Miileni ja Eliise Hollase arvele (efektiivsus -3 ja +6) ning Kertu Laak panustas 7 punkti (+3). Eesti vastuvõtt oli 44%, rünnak 36%, blokipunkte kogunes 12, servil löödi 6 ässa ja tehti 5 viga, vahendab volley.ee.

Valgevene edukaim oli Anastasia Kraiduba 14 punktiga (+10). Valgevene vastuvõtt oli 45%, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, blokiga saadi 9 ja serviga 8 punkti (eksiti 2 servil).

Homme ehk pühapäeval kohtutakse Ukraina meistriliigas mängiva Zaporožžja klubiga.

Eesti koondis Ukraina turniiril ja EMil: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla.

scroll to top