Eesti mängis EM-i hõbedaga punkt-punktis veerand tundi, 17-aastane Haidla debüteeris

Anu Ennoki rünnakut on peatamas Hollandi kõrge blokk. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond pidas Budapestis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel täna oma neljanda mängu, kaotades 0:3 (18, 12, 10) medalipretendendile Hollandile.

Andrei Ojametsa hoolealused pakkusid eelmise EM-i finalistile tugevat vastupanu esimesed veerand tundi. Vahetusest sekkunud Kristiine Miileni serviäss viis meie naiskonna avageimi suisa 13:12 juhtima, ent seejärel kogusid vastased end ja purjetasid seitsmepunktilise geimivõiduni. Teine ja kolmas geim läksid hollandlastele juba kindlalt.

Eesti naiskonna efektiivseim oli täna temporündaja Eliise Hollas 7 punktiga (+5). Kertu Laak lisas 7 (-1) ning Anu Ennok ja Kristiine Miilen 3 punkti (vastavalt -2 ja -3). EM-debüüdi tegi täna koondise noorim mängija, 17-aastane libero Nathalie Anett Haidla, kes vahetas teises geimis välja Kristi Nõlvaku. Osaliselt oma põhinaistega mänginud Hollandile tõi Nika Daalderop 18 punkti (+13). Statistika.

Eesti lõpetab EM-finaalturniiri homme, kui kohtub kell 16.30 C-alagrupis teise koha eest heitleva Aserbaidžaaniga. Edasipääsuvõimalusi meil enam pole.