fbpx
Close

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkinud Hollas: mul oli lihtsalt hea meel, et sain jälle mängida

Eliise Hollas (nr 7) koos naiskonnakaaslastega punktivõidu rõõmu tundmas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tänases 0:3 (18, 12, 10) kaotusmängus Hollandile osutus Eesti naiskonna resultatiivseimaks temporündaja Eliise Hollas, kes naasis pärast ühemängulist pausi algkoosseisu ja tõi 7 punkti. Suure võrkpallipere kogenuima mängija efektiivsusnäitaja oli igati tubli +5.

“Mul oli lihtsalt hea meel, et sain jälle mängida. See, et tulid ka mõned punktid, tegi muidugi veel rohkem rõõmu,” ütles 25-aastane Hollas pärast mängu ajakirjanike ette saabudes.

“Nagu skoor näitab – Holland oli meist selgelt parem. Üritasime oma asjadele keskenduda ja nii hästi mängida, kui nende vastu õnnestub. Seda, et Holland on väga tugev naiskond, oli juba soojenduse ajal näha. Nad teevad kõike korrektselt. Blokk, kaitse… Vastuvõtt oli korras. Sidemängija tõstab väga kiiresti. Väga raske oli nende vastu väljakul tegutseda.”

Eesti alustas mängu eelmise EM-i hõbemedalisti vastu seejuures väga hästi ja juhtis isegi avageimi 13:12, kuid geimi lõpus oli Holland juba klass omaette.

“Eks me ikka lootsime, kui enam-vähem mängus püsime. Aga nagu tugevamatega mängides tihti juhtub, läheb geimi lõpp käest ära,” ütles Hollas, kellele käis esimestes mängudes kaasa elamas ka õde Greete. Suur osa ülejäänud Hollaste volleperest jälgib EM-i kodust Võrust.

Kas Hollase hinnangul võiks Eestil homme viimases voorus Aserbaidžaani vastu võimalusi tekkida? “Võiks tekkida küll. Nad peaksid olema vähemalt natuke nõrgemad kui Holland. Kui suudame neid serviga suruda ja ise hea mängu teha, siis usun küll,” vastas karjääri Prantsusmaa kõrgliigaklubis Terville’is jätkav Hollas.

scroll to top