Eesti naiskond jäi valikturniiril võiduta ja EM-ile ei pääse

Liis Kullerkann (nr.5) ja Julija Mõnnakmäe (nr.3) tänases mängus blokis tegutsemas. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond pidas täna viimase EM-valikturniiri kohtumise, kui Šveitsile kaotati tulemusega 1:3 (15:25, 25:23, 17:25, 22:25).

Eesti vajas tänasest mängust kindlasti 3:0 või 3:1 võitu, et oleks säilinud võimalus suurturniirile pääseda. Avavaatus algas meie naistele kurjakuulutavalt ja geim kaotati kindlalt 15:25, mis tähendas, et rohkem geime kaotada ei tohi. Teise geimi võiduga hoidsime lootust finaalturniirile pääsemisest elus, kuid kolmanda geimi kindla kaotusega sai selgeks, et Eestil naiskonnal Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile asja pole. Ka neljanda vaatuse võitis Šveits ja 1:3 kaotus oli tõsiasi.

Eesti rünnakuid vedas taas Kertu Laak, kes tõi 19 punkti (+15), 6 blokiga säranud Eliise Hollas lisas 13 punkti (+9) ja Liis Kullerkann 9 silma (+6). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 33-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 punkti ja servil löödi 4 ässa (eksiti 10 pallingul).

Šveitsi resultatiivseim oli 26 punkt (+19) toonud Maja Štorck, 17 punkti lisasid nii Korina Perkovac kui Laura Künzler, Šveitsi vastuvõtt oli 40% nagu ka rünnakuprotsent. Blokist saadi punkte 9 ja servilt 12 (eksimusi tehti pallingul 13).

Kogu valikturniiri ilmestas meie naiskonna ebakindel vastuvõtt, kasin rünnakute lahendamine ja kehvad võistkondlikud esitused. Samuti tegutses üllatavalt ebastabiilselt koondise pikaaegne sidemängijast kapten Julija Mõnnakmäe.

Eesti saldoks jäi antud turniiril null võitu ja üks punkt. Alagrupi on enne homset mängu Šveitsiga võitnud Valgevene, kes kindlustas suurvõitlusele koha juba eile ja teisena pääses EM-ile Šveits.