fbpx
Close

Eesti võrkpallis peetakse samaaegselt kaks väga olulist mängu

Andrei Ojamets, Raigo Tatrik, Andres Toobal ja Janis Sirelpuu. | Fotod: Siim Semiskar/ Rae Spordikool/Viaston; Gertrud Alatare/volley.ee; Riina Vals/SK Duo

Eesti võrkpallis on kätte jõudmas hooaja esimese poole kulminatsioon, sest täna õhtul saab selgeks, kellega kohtuvad Tartu esindusmeeskond ja -naiskond järgmisel kolmapäeval Emajõelinnas toimuvates finaalides.

Õhtu avavad kell 19.00 Audentese spordihoones naised, kui Audentese SG/Noortekoondis võõrustab poolfinaali kordusmängus Rae Spordikool/Viastoni. Eelmisel nädalal peetud avamängus suutsid Andrei Ojametsa hoolealused tulla mäletatavasti võõrsil välja 1:2 kaotusseisust ja võtta Eva Liisa Kuivoneni 28 punkti (+19) abiga 3:2 võidu. Seda, kas Raigo Tatriku juhendatav Rae suudab oma liidri Hanna Pajulaga, kes tõi avakohtumises 25 punkti (+9), raskest seisust välja tulla, näitab juba õhtune kordusmatš, mida saab vaadata siit.

Naistega sarnane olukord on ka meestel, kus pealinnaklubide duellis alistas Tallinna Selver avamängus võõrsil TalTechi napilt 3:2. Esimeses mängus olid Selveri resultatiivsemad Oliver Orav 19 (+10) ja Timo Lõhmus 18 punktiga (+5), TalTechile tõi Matej Šmidl 27 (+14) ja Kevin Saar 12 punkti (+2). Kordusmäng algab Sõle spordihoones täna kell 19.30, otsepilti näeb Postimehe vahendusel siit.

“Vajadusel saan kasutada pea kõiki mehi, aga pean jätuvalt koormusi jaotama, et mängijad vastu peaksid,” sõnas Selveri peatreener Andres Toobal enne kordusmängu võrkpalliliidule. “Samas on vahetusmehed näidanud, et saan ka neile loota – see annab rohkem kindlust. Meie probleem on olnud, et me kukume teatud hetkedel ära. Kui oleme kaotusseisus, siis pole me suutnud leida head tagasitulekut uue geimi alguses. Ja eduseisus langeme kohati kergelt mugavustsooni ja üks serviseeria võib meid ära murda nagu avamängus juhtus. Neid asju saame parandada.”

“Kindlasti pole me 3:2 võidu tõttu favoriidistaatuses. Parandamisruumi on nii meil kui TalTechil, meie läheme korralikku mängu mängima ja eks siis ole näha, keda edu saadab,” lisas Toobal.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu saab pärast meeskonda räsinud haiguste perioodi taas kasutada kõiki mängijaid. “Tänasest oleme täiskoosseisus, ka U19 rannavolle MMil käinud Kaur Erik Kais on nüüd tagasi. Martti Keel ja Mihkel Tanila on samuti terved ja trennis tagasi, selles suhtes läheme kordusmängule parema fooni pealt,” sõnas juhendaja.

“Eks avamäng oli meie jaoks peegeldus trennidest, kus oli palju puudujaid. Tuleb ka mängijatest aru saada, kes polnud põhisidemängijaga saanud koos harjutada. Läksime ehk natuke peale suhtumisega, et vaatame, kuidas minema hakkab, sest mängu alguses 7:9 seisul olime vist viis korda blokki löönud ja see näitab, et me polnud veel mõtetega asja juures. Avamängus ei saa kindlasti rahule jääda servi vastuvõtuga. Motiveeritusega meil kordusmängu eel probleeme pole, kõik on väga motiveeritud ja eks näeme, kas sellest piisab,” lisas Sirelpuu.

Nii naiste kui ka meeste karikasarjas vajab avamängu kaotanud võistkond täna edasipääsu tagamiseks 3:0 või 3:1 võitu. 3:2 edu korral ootab ees kuldne geim. Kõigi ülejäänud tulemuste korral edeneb finaali esimese mängu võitnud võistkond.

scroll to top