fbpx
Close

Eestis lubatakse võrkpallimängudele taas publikut, kuid reeglid on karmid

2019. aasta karikafinaal. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Meistriliigas pääseb sellest nädalast publik saali, sest Eesti võrkpalliliit otsustas täna kõigile oma egiidi all toimuvatele võistlustele taas pealtvaatajaid lubada. 

Valitsus kiitis teatavasti esmaspäevasel e-istungil heaks reedel kokkulepitud täiendavad koroonaviiruse SARS-Cov-2 leviku vastased piirangud, et kaitsta Eesti inimeste tervist ja elu ning vältida meditsiinisüsteemi ülekoormamist. Statsionaarsete istekohtadega siseruumides võib avalikul üritusel osaleda värske info kohaselt kuni 400, muul juhul kuni 250 ja välitingimustes 500 inimest. Võrkpallimängude puhul käib jutt teisest variandist ehk kuni 250 inimesest, juhul kui saalis on võimalik inimesi hajutada sedasi, et pooled istekohad jäävad tühjaks.

Kõigil pealtvaatajatel on kohustus kandi maski. Maski ei pea kandma vaid alla 12-aastased ja need, kellel pole tervislikel põhjustel, erivajaduse või töö ja tegevuse iseloomu tõttu võimalik seda teha. Samuti kehtib mängudel 2+2 reegel.

“Võrkpalliliidu juhatus sai täna kokku ja kuna valitsuse enda reeglid ürituste korraldamise osas on juba piisavalt karmid, siis otsustasime, et meie enam eraldi oma piiranguid ei sea,” põhjendas võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe otsust. “Põhjus, miks me erinevalt teistest suurematest alaliitudest eelmistel nädalal oma võistlustele publikut ei lasknud, oli seotud meistriliigas (Tallinna Selver) ja esiliigas (LotusTimber/Neemeco) tekkinud koroona üksikjuhtumitega. Vaatasime, kas see eskaleerub edasi teistesse klubidesse või mitte. Õnneks ei eskaleerunud.”

“Küsisime just ministeeriumist ka publikuarvu osas täpsustavat infot ja saime vastuseks, et spordivõistlustel on lubatud saali koos sportlaste ja taustajõududega 250 inimest. 400 inimest lastakse saali vaid statsionaarsete istekohtadega üritustel ehk teatri- ja kontserdisaalides,” lisas Veermäe.

Võrkpalliliit tegutseb Veermäe sõnul edasi vastavalt olukorrale. Juhul kui võrkpalliklubides peaks koroonaviirusesse nakatunute arv järsult tõusma, tehakse uus otsus, kas ja millistel tingimustel mänge edasi pidada.

Esimene Balti liiga mäng, kuhu publik taas oodatud on, toimub neljapäeval Tartus, kui sealne Bigbank võõrustab Läti esiklubi Jekabpilsi Lušit.

scroll to top