fbpx
Close

Täna | EM-iks valmistuv Eesti rahvusnaiskond kohtub Šveitsiga

Peatreener Andrei Ojamets Eesti koondisega. | Foto: Karl Rinaldo
Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti naiste rahvuskoondis peab täna ja homme Rakveres kaks kontrollmängu Šveitsi naiskonnaga. Mõlemal päeval algab mäng kell 17.00, võrkpallihuvilistele on mängu vaatamine Rakvere spordihoones tasuta.
EM-finaalturniiri alguseni on jäänud kaks nädalat. 23. augustil mängib Eesti Budapestis oma esimese alagrupimängu võõrustajate ungarlannade vastu. Ettevalmistuse viimast etappi alustatakse kodus kahe kontrollmänguga, vastaseks eelmise aasta Hõbeliigast tuttav Šveits, kes osaleb samuti EM-il.
Võrkpalliliit uuris rahvusnaiskonna peatreenerilt Andrei Ojametsalt, kuidas senine ettevalmistus on kulgenud ja mida oodata kontrollmängudest.
„EM-iks valmistumine on kulgenud plaanipäraselt, esimesed kaks nädalat tegime tööd suurema seltskonnaga, peale seda lubasin mõned nooremad mängijad puhkusele, nii et tänaseks on alles 15 mängijat. Igal juhul kiidan noori Kätriin PõlduEva Liisa Kuivoneni ja Karolina Kibbermanni, kes väga tublisti selle tsükli kaasa tegid ja koondise ettevalmistusse oma panuse andsid. Nemad saavad kindlasti tulevikus veel võimalusi koondises kaasa lüüa,“ ütles Ojamets.

„Kontrollmängudes Šveitsi vastu keskendume koostöö lihvimisele ja põhilistele mänguelementidele. Me pole füüsiliselt väga võimsad, seepärast on meie mängudes kõige tähtsamad esimene ja teine puude, sest nende kvaliteet loob võimaluse edukateks rünnakuteks. Kui pikad ja jõulised naiskonnad suudavad hästi rünnata ka raskeid palle, siis meie õnnestumiste eelduseks on kvaliteetne platsimäng ja distsipliin. Seda tahangi kahel päeval Rakveres näha,“ lisas Ojamets konkreetsete eesmärkide kohta.

Rahvusnaiskonna mängijad 10. ja 11. augustil Šveitsi vastu: nurgaründajad Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk ja Hanna Pajula, temporündajad Eliisa Peit, Liis Kullerkann ja Eliise Hollas, sidemängijad Julija Mõnnakmäe ja Kaisa Bahmatšev, diagonaalründajad Kertu Laak, Kristel Moor ja Kadi Kullerkann, liberod Kristi Nõlvak ja Nathalie Anett Haidla.

Eesti naiskonna viimased mängud Šveitsi vastu (mõlemad Euroopa Hõbeliiga alagrupiturniiril):
23. mail 2018 Rakveres Eesti võitis 3:2
3. juunil 2018 Šveitsis Thônexis Eesti võitis 3:1
scroll to top