fbpx
Close

Esiliigaklubi soovitab alaliidul jalgpalluritelt šnitti võtta, Pevkur muutusteks vajadust ei näe

Tänavuse karikasarja loosi viisid läbi Toomas Vara ja Hanno Pevkur. | Foto: ekraanitõmmis

Tallinna Ülikooli esiliigaklubi arvab, et Eesti karikavõistluste loosi võiks tulevikus läbi viia ühelegi meeskonnale asetust andmata, sest seeläbi tekiks ka väiksematel klubidel võimalus kaugele purjetada. Alaliit usub aga, et praegune süsteem toimib ja muutmist ei vaja.

Täna on reegel selline, et eelmise hooaja Eesti karikavõistluste finalistid asetatakse automaatselt erinevatele tabelipooltele, lisaks antakse ülejäänud kolmele meistriliigaklubile kolmas kuni viies asetus. See tähendab aga, et tänavu läksid kõik karikasarjas kaasa löönud esiliigaklubid juba veerandfinaalis vastamisi mõne kõrgliigas mängiva meeskonnaga. Esiliigas mitu aastat kaotuseta püsiv Tallinna Ülikool sai sedasi teist hooaega järjest veerandfinaalis vastaseks Saaremaa Võrkpalliklubi, kellele kaotati taas kuivalt.

“Minu hinnangul võiks loos olla asetusteta,” leiab Tallinna Ülikooli temporündaja Reimo Kuri. “Kuna karikasarjas mängitakse välja ainult võitja, siis pole vahet, kas esimeses ringis lähevad vastamisi esiliiga- või meistriliigaklubid. Mina leian, et see tooks võistkondi karikasarja juurde, kui loosil oleks oluline faktor. Jalgpall on siinkohal hea näide. Üks väheseid asju, mida nad hästi teevad, on minu arust see, et kõik vastased loositakse. Seal ei asetata kedagi.”

Võrkpall24 võttis seepeale ühendust äsja uueks ametiajaks Eesti võrkpalliliidu presidendiks valitud Hanno Pevkuriga, et uurida, kas alaliit on kaalunud loosi kriteeriumite muutmist.

“Ei ole,” vastab Pevkur. “See on vana traditsioon, et eelmise hooaja karikavõitja ja hõbemedalist teenivad asetuse ning omavahel enne finaali kokku ei saa seega minna. Taolise lahenduse idee on olnud see, et karikavõistluste kulminatsioon võiks vähemalt teoorias toimuda kahe tugevama klubi osavõtul. Karikavõistlustel toob rahalise preemia ning au ja kuulsuse ainult esikoht, seega niikuinii tuleb kuldmedali võitmiseks kõikidest vastastest jagu saada, ükskõik, millal nad vastu tulevad. Teine asi on see, et kui eelmise hooaja karikavõitja ja meister saavad uueks aastaks asetuse, siis annab see antud tiitlitele lisaväärtuse.”

Tänaseks on Eesti karikavõistlustel koha poolfinaalis taganud Tallinna Selver ja Saaremaa, ülejäänud kaks edasipääsejat on suure tõenäosusega Tartu Bigbank ja TalTech.

Eilne mängujärgne intervjuu Tallinna Ülikooli peatreeneri Argo Araku ja temporündaja Reimo Kuriga:

Loe ka: VIDEO | Puparti superpartii aitas Saaremaa endiste meistriliigameeste üle võiduni ja poolfinaali

scroll to top