Fantastiline Selver võitis taas Saaremaad ja mängib pika pausi järel Eesti karikafinaalis

Tallinna Selver pärast tänast võitu. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Tallinna Selveri meeskond alistas Eesti karikavõistluste poolfinaali korduskohtumises 3:1 (25:18, 25:20, 19:25, 25:22) Saaremaa Võrkpalliklubi ja jõudis seeläbi esmakordselt pärast 2016. aastat kullamängule.

Olles avamängu võõrsil võitnud 3:0, vajas Selver edasipääsu kindlustamiseks täna Audentese spordihoones paarisaja pealtvaataja ees vaid kaht geimivõitu. Rainer Vassiljevi hoolealustel õnnestuski eesmärk kiiresti täita, sest avageim võideti 25:18 ja teine 25:20. Pärast edasipääseja selgumist andsid mõlemad treenerid mänguaega varumeestele.

Selveri resultatiivseimana tõi Oliver Orav 13 punkti (+10), Andrus Raadik lisas 11 punkti (+9) ja Renee Teppan 7 silma (+1). Kahes viimases geimis peamiselt väljakul viibinud Kristo Kollo kogus 12 punkti (+8). Võitjate vastuvõtt oli 43%, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 7 ja servil löödi 5 ässa (eksiti 17 pallingul).

Saaremaa edukamad olid 15 punktiga (+8) põhimees Evandro Dias de Souza ja vahetusest sekkunud Markus Uuskari. Saaremaa vastuvõtt oli 40%, rünnak 47%, blokiga saadi 4 punkti ja servilt 2 punkti (eksimusi tehti 9).

Selver jõudis viimati karikafinaali nelja aasta eest, mil Selverit juhendas veel Vassiljev, kes naasis tänavuseks hooajaks meeskonna peatreeneriks. Toona kaotati finaalis lõpuks Pärnule. Saaremaa jäi aga esmakordselt nelja-aastase tegutsemisaja jooksul karikafinaalist välja.

Teises poolfinaalis kohtuvad laupäeval ja pühapäeval tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja TalTech. Avamäng peetakse pealinnas. Selver jätkab hooaega aga samuti laupäeval, kohtudes kodus Pärnu Võrkpalliklubiga.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudumisel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.