Graumanni juhtimisel hüppas Pärnu viimase mänguga esiliiga põhiturniiri võitjaks

Põhiturniiri võitja Pärnu Spordikool, vasakul kapten Mari-Liis Graumann. | Foto: Allan Mehik

Naiste esiliigas saadi ühele poole põhiturniiriga, millest väljus võitjana Pärnu Spordikool. Teise koha saavutas Saaremaa ja kolmandaks tuli Peetri Võrkpalliklubi. Juba sel nädalal alustatakse esiliiga veerandfinaalidega.

Pärnu Spordikool eesotsas pikalt Eesti koondistki esindanud ja eelmisel hooajal naiste meistriliigas Võru naiskonna finaali viinud Mari-Liis Graumanniga lõpetas põhihooaja 11 võidu ja 3 kaotusega, kogudes 34 punkti. Teisele kohale tulnud Saaremaa kogus tegelikult ühe võidu enam (12), kuid punkte kirjutati tabelisse 33.

Veerandfinaalides läheb Pärnu (1) kokku seni võiduta jäänud Tallinna Spordikooliga (8). Saaremaa (2) koos endise koondislase Liisel Nelisega mängib play-offi esimeses ringis Kastre valla (7) naiskonnaga. Peeter Vahtra juhendatav Peetri Võrkpalliklubi (3) võtab veerandfinaalis vastu Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK naised. Viimase paari moodustavad Sparta (4) ja Gerardo’s Toys/Neemeco (5), kellest viimane on koduklubiks ka tippfotograaf Gertrud Alatarele.

Esiliiga veerandfinaalid peetakse kodus-võõrsil süsteemis, vajadusel tuleb mängimisele kuldne geim. Seni on ajakavas kirjas vaid Sparta ja Neemeco vahelised veerandfinaalkohtumised, mis toimuvad 10. märtsil kell 19:15 Tallinna 32. Keskkoolis ja 17. märtsil kell 20:00 Sparta spordihoones.

Eelmisel kahel hooajal peatati esiliiga hooaeg enne kohamänge koroonaviirusest tingituna. Viimati jagati medalid välja hooajal 2018/19, mil võitjaks krooniti Ülenurme.