fbpx
Close

Taas kaotusseisust välja tulnud Võrut lahutab saarlaste muinasjutu kordamisest vaid üks võit

Võru Famila Võrkpalliklubi. | Foto: Võrumaa Spordiliit

Naiste Meistriliigas eile teist finalisti ei selgunud, sest teise järjestikuse võidu võtnud Võru Famila Võrkpalliklubi viigistas Tartu Ülikool/Bigbanki vastu poolfinaalseeria. Otsustav mäng toimub kolmapäeval Tartus, vahendab võrkpalliliit.

Kui seeria kahes esimeses kohtumises jäi 3:0 ja 3:2 tulemusega peale Tartu esindus, siis kolmandas ja neljandas vastasseisus oli omakorda 3:2 resultaadiga parem Võru naiskond. Laupäeval pöörasid võrulannad võiduks 0:2 kaotusseisu, pühapäeval tuldi välja 1:2 kaotusseisust. Üha enam meenutab Võru naiskonna tagasitulek Saaremaa meeskonna tegu. Nemad suutsid eelmisel nädalal saada seerias lõpuks mängudega 3:2 jagu Tallinna Selverist.

Kodusaalis mänginud Võru 3:2 (-23, 14, -19, 16, 7) võitu andis eile suurima panuse Mari-Liis Graumann, kes tõi 76-protsendilise vastuvõtu juures 20 punkti (+12). Eliise Hollas toetas võõrustajaid 17 punktiga (+12). Ingrid Kiisk tõi Tartule 20 (+7) ja Annabel Huik 10 punkti (-5).

Tartlannade mängu ilmestasid rohked omavead, kui pallingul eksiti 18 ja rünnakul koguni 24 korral. Lisaks teenis koduvõistkond Võru 10 blokipunkti. Võrulannadel kogunes servil 9 ja rünnakul 11 eksimust, vastase blokki löödi neljal korral. Rohkelt eksimusi teinud külaliste efektiivsusnäitaja oli 0, Võru naiskond jäi omakorda 28 punktiga plussi.  Mõlema naiskonna rünnakuprotsent oli 31.

Kolme võiduni peetava seeria otsustav mäng on kavas kolmapäeval kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones, mängu otseülekanne on nähtav SIIN. Finaalkoha on kindlustanud põhiturniiri võitnud ja poolfinaalis Audentesest jagu saanud TalTech/Tradehouse.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

scroll to top