fbpx
Close

Holland jätkab EM-i võimsalt, kuid sai Eesti-mängu eel halva sõnumi

Maret-Balkestein-Grothues (vasakul) sai eilses mängus vigastada. | Foto: CEV

Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias jätkuvatel naiste Euroopa meistrivõistlustel olid meie C-alagrupis eile oodatult võidukad nii Holland kui Aserbaidžaan.

Eelmise EM-i hõbemedalist Holland, kes kohtub täna kell 19.00 Eestiga, alistas pingevabas kohtumises Horvaatia 3:0 (18, 21, 23), kuid kaotas oma kapteni, avageimis hüppeliigese välja väänanud nurgaründaja Maret-Balkestein-Grothuese. Aserbaidžaan kindlustas eile aga samuti sisuliselt edasipääsu, alistades uuel hooajal Brasiilias mängima hakkava Polina Rahimova 22 punkti (+17) toel Ungari 3:0 (21, 15, 22). Välja on langemas konkurentsist hetkeseisuga Ungari ja Eesti.

D-alagrupi keskses kohtumises sai Saksamaa 3:2 võidu Venemaa üle ning jätkab ühes korraldajamaa Slovakkiaga kaotuseta. 16 parema seast on välja jäämas Valgevene ja Šveits.

A-alagrupi suures duellis sai Serbia 3:1 võidu Prantsusmaa vastu ja jätkab koos korraldajamaa Türgiga täiseduga. Kaheksandikfinaali pole ülitugevas alagrupis praeguse seisuga asja Bulgaarial ja Soomel.

B-alagrupis jätkavad täiseduga Itaalia ja korraldajamaaa Poola, kes said vastavalt 3:0 ja 3:1 jagu Belgiast ja Ukrainast. Konkurentsist pudenevad siin kõigi eelduste kohaselt Ukraina ja Portugal.

Neljanda mängupäeva tulemused. | Allikas: Flashscore.com
Tabeliseisud. | Allikas: Flashscore.com
scroll to top