fbpx
Close

EM-il on selgeks saanud 14 edasipääsejat – Soome vajab võitu ja Ungari loodab imele

Soome rahvusnaiskond. | Foto: CEV

Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias jätkuvatel naiste Euroopa meistrivõistlustel peeti eile alagrupiturniiri eelviimane ehk kuues mängupäev. Eesti ja Aserbaidžaani C-alagrupi matš polnud sugugi ainus, mis läks viiendasse geimi.

Sloveenia alistas B-alagrupis oma põhikonkurendi Ukraina 3:2 ja kindlustas Itaalia, Belgia ja Poola kõrval pääsu kaheksandikfinaali. Belgia ja Poola eilse omavahelise mängu võitis Belgia samuti 3:2.

D-alagrupis on kõik selge. Edasi pääsevad Saksamaa, Venemaa, Slovakkia ja Hispaania. Võiduta jätkavad aga nii Valgevene kui Šveits, kes mängivad täna omavahel.

Kõige põnevam on seis A-alagrupis, kus Soome ja Bulgaaria asuvad viimast edasipääsejat selgitama. Mõlemal naiskonnal on enne tänast 1 võit ja 4 punkti. Edasipääsu kindlustasid juba varem Serbia, Türgi ja Kreeka.

Meie C-alagrupis kaotas Ungari 0:3 Horvaatiale ja minetas sisuliselt edasipääsuvõimalused. Viimases voorus vajaks Ungari imet: esmalt peaks Rumeenia kaotama kindlalt Aserbaidžaanile ja seejärel tuleks ungarlastel endil võita suurelt eelmise EM-i hõbedanaiskonda, täiseduga jätkavat Hollandit. 16 parema hulka edenevad kõigi eelduste kohaselt seega Holland, Horvaatia, Aserbaidžaan ja Rumeenia.

Olgugi et peaaegu kõik edasipääsejad said viimase mängupäeva eel selgeks, on tänastes mängudes kaalu veel küllaga, sest paika pannakse kaheksandikfinaalide paarid. Praegu on teada vaid üks paar: Saksamaa kohtub 16 parema seas Sloveeniaga.

Kuuenda mängupäeva tulemused. | Allikas: Flashscore.com
Tabeliseisud. | Allikas: Flashscore.com
scroll to top