fbpx
Close

INTERVJUU | Belgia tippklubiga liitunud Treial: kuna olin mõtetes valmis Eestisse jääma, siis tuli see väga suure üllatusena

Henri Treial. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eile sai Tallinnas avapaugu Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, kus Eesti sai avamängus kaela külma duši, kaotades Lätile numbritega 1:3.

Alates 2015. aastast rahvusmeeskonda kuuluv Henri Treial pidi vahetult enne finaalturniiri algust alla neelama mõru pilli, kui peatreener Cedric Enard otsustas ta 14-mehelisest koosseisust välja jätta. Veel eelminegi nädal polnud kindel, mis võrukast üldse saab, sest Eestist rahuldavat pakkumist ei tulnud ja välismaale mängima minemise kihku polnud. Aga eelmisel pühapäeval tuli pakkumine Belgia tippklubilt Maaseiki Greenyard, mille temporündaja ka vastu võttis.

Võrkpall24 võttis enne suurturniiri algust 29-aastase mängumehega ühendust, et uurida EM-koosseisust väljajäämise, Eesti võimaluste kohta suurturniiril ja uue lepingu tagamaadest.

Henri, alustaks kõige valusamast teemast ehk EM-ilt eemalejäämisest. Kui raske oli seda informatsiooni seedida?

Ütleme nii, et see oli ootamatu. Arvasin algselt, et mahun valikusse, kuid tuli välja, et treenerid otsustasid teisiti. Ilmselgelt oli kurb välja jääda, aga iga asi juhtub mingi põhjusega, seega väga pikalt end sellest segada ei lasknud.

Kas ja kui palju mõjutab Eesti mängu see, et meie rünnakuliider Robert Täht pole vigastuse tõttu parimas vormis?

Kuna Robi on kindlasti meeskonna üks liidritest, siis mingil määral see ikka avaldab mõju tervele meeskonnale. Samas arvan, et mehed on piisavalt võitlushimulised ja tahtmist täis, et ei lase end sellisel asjal häirida. Loodan siiski, et Robi tervis läheb turniiri jooksul paremaks ning saab oma oskuste ja kogemustega meeskonda aidata.

Kui suured on koondise šansid alagrupist edasi pääseda?

Ma tean, et mehed on hästi valmistunud, kuna turniirieelses laagris olin ka ise kohal ja nägin meestes seda tuhinat, mida ongi vaja sellisel turniiril ja seda veel kodupubliku ees. Arvan, et kui võistkond suudab omad asjad ära teha, siis on kõik võimalik.

Tuleme nüüd sinu jaoks pisut rõõmsamate sündmuste juurde. Sõlmisid paar päeva tagasi lepingu Meistrite liigas mängiva Maaseikiga. Mis tunde see sinus tekitas?

See tuli väga suure üllatusena, et selline klubi mulle nii hilja pakkumise tegi. Kuna olin mõtetes juba Eestisse jäämas, siis ei osanud alguses sellisele pakkumisele midagi vastata, kuid peale klubiga läbirääkimisi ning elukaaslasega arutamist mõtlesin siiski pakkumise vastu võtta. Kuna elukaaslane oli nõus välismaale kaasa tulema, siis see lihtsustas otsust. Kokkuvõttes võib öelda, et olen asjade käiguga väga rahul.

Kindlasti andis see sulle motivatsiooni juurde.

Absoluutselt! Eestis klubivõrkpalliga jätkamine polnud sada protsenti kindel, seega oli positiivne, et Euroopa tugevaimas klubisarjas osalev meeskond minu vastu huvi tundis.

Kas rääkisid mõne teise eestlasest mängijaga (Taavi Nõmmistu, Keith Pupart, Andri Aganits, Timo Tammemaa), kes antud klubis mänginud on?

Jah, rääkisin. Ma olen teadlik, et klubi on nii mänguliselt kui ka organisatoorselt heal tasemel. Samas tahtsin teada rohkem üldise eluolu kohta ning sain ka selle kohta positiivset tagasisidet.

Mida uuelt hooajalt ootad?

Esiteks sooviksin saada rohkelt mänguaega, et saaksin ka sellisel tasemel (Meistrite liigas – toim.) ennast heast küljest näidata. Teiseks loodan, et asjad sujuksid probleemideta ja saaksime hooaja positiivsel toonil mööda saata.

Kas võib öelda, et tegemist on kõige tugevama klubiga, kuhu oled mängima siirdunud?

Hetkel on vara veel öelda, kuna ma pole Belgia liigas varem mänginud. Arvan, et hooaja vältel saan parema pildi ette kohalikust liigast ja oskan seda paremini võrrelda nende liigadega, kus olen varem mänginud.

Ning lõpetuseks: kui Maaseikist poleks pakkumist tulnud, kas oleksid profikarjääri lõpetanud?

Kindlasti mitte. Olen kindel, et mingisugune variant kõrgemal tasemel mängimiseks oleks ikka tekkinud. Profikarjääri lõpetamisele on veel väga vara mõelda.

scroll to top