fbpx
Close

INTERVJUU | Prantsusmaalt naasnud Pulk: oli perioode, kus tahtsin kõik kuradile saata

Hindrek Pulk. | Foto: klubi koduleht

Koroonaviirus on maailma spordile pannud tugeva põntsu. Puutumata pole jäänud ka eestlaste üks armastatumaid alasid ehk võrkpall, kui terves Euroopas on liigad määramata ajaks peatatud või sootuks lõpetatud. Erand pole mõistagi ka Hindrek Pulk, kellel jäi seljataha karjääri esimene välishooaeg.

Tallinna Selverit, Pärnut, Saaremaad ja Tartu Bigbanki esindanud ning eelmisel aastal esmakordselt Maarjamaa tolmu jalge alt pühkinud diagonaalründaja esimeseks välisklubiks oli Euroopa üheks tugevamaks võrkpalliliigaks peetava Prantsusmaa eelmise hooaja hõbemedalist Chaumont, kuhu ta palgati teiseks diagonaalründajaks. 193-sentimeetrine saarlane sõnas mullu juunikuus Võrkpall24’le antud intervjuus, et poleks ta kuueaastase pausi järel koondisega liitunud, võinuks taolisest üleminekust vaid unistada.

Võrkpall24 võttis täna pärastlõunal 29-aastase Pulgaga ühendust, et uurida temalt katkestatud hooaja ja tulevikuplaanide kohta.

Hindrek, kas sa oled kenasti kodumaal või pole sind Prantsusmaalt minema lastud?

Sain eelmisel teisipäeval Prantsusmaalt tulema. Otselende enam Tallinnasse ei toimunud ja pidin läbi Helsingi tulema, aga muus osas laabus kõik hästi.

Kui tugevat mõju koroonaviirus üleüldiselt tunda andis sel aja, kui sa veel Prantsusmaal olid?

Siis kui ma ära tulin, polnud see asi üldse nii hull kui praegu. Asutusi hakati tasapisi küll kinni panama, aga inimesed ei suhtunud viirusesse väga tõsiselt. Minul läks õnnelikult, sest mõned tunnid enne riigis kehtestatud karantiini sain sealt tulema.

Kas oled hetkel samuti karantiinis või käid julgelt mööda linna ringi?

Kahjuks pole minulgi karantiinist pääsu. Kaks nädalat pean kodus püsima, enne kui välja tohin minna.

Tuleme tänavuse hooaja juurde. Võib vist öelda, et tänavune hooaeg oli sinu jaoks iga mõttes eriline, kuigi ei kulgenud just kõige paremini?

Jah, aga samas on mul ka positiivset sellelt hooajalt kaasa võtta. Kokkuvõtteks ütleksin nii, et see oli suuresti võitlus iseendaga, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Oli selline enese leidmise ja otsimise aeg. See hooaeg õpetas päris palju mulle. Vaimse poole pealt oli tänavune hooaeg kindlasti kõige raskem.

Ütlesid, et sellelt hooajalt on ka positiivseid asju kaasa võtta. Mis need oleks?

Üks asi on see, et suutsin tagasilööke tõrjuda ja neist välja tulla. Ma olin päris pikalt oma kehaga kimpus, kuid hooaja suutsin lõpetada (Prantsusmaa võrkpalliliit pole ametlikult hooaega lõppenuks kuulutanud – toim.) tervena. Suutsin nii mõnestki august välja tulla ja lõpuni pingutada. Ma arvan, et see ongi kõige olulisem, hoolimata sellest, et mängida sisuliselt ei saanudki. Aga treeneril (Silvano Prandi – toim.) oli oma nägemus ja mina tema plaanide sisse ei mahtunud. Usun siiski, et suutsin endast välja pigistada maksimumi sellises olukorras.

Ega sa poleks vist ise ka osanud oodata, et nii vähe mängida saad?

Tegelikult ma ei osanud midagi oodata. Ma lihtsalt pidin ootama oma võimalust. Ühes mängus alustasin algkooseisus, kuid lõpuni ma mängida ei saanud. Võib-olla ma ei osanud oma võimalust tol hetkel ära kasutada, aga ma usun, et olin rohkem võimalusi ära teeninud.

Pidid mänguaja eest võitlema Prantsusmaa koondislase Julien Winkelmulleriga. Räägi mõni sõna ka temast.

Haruldlaselt hea stabiilsusega mängija ja ta oli rohke mänguaja ära teeninud. Ta pole füüsiliselt võimas mängija, vastupidi, jõusaalis ta suurt midagi ei teinud. Aga kui mängudeks läks, siis esines ta suurepäraselt. Muidugi oli ka selliseid kaotatud kohtumisi, kus oleks võinud vahetusi teha, aga see oli treenerite otsus, iseennast ju platsile panna ei saa.

Õppisid sa Julienilt midagi?

Kindlasti õppisin, kuigi meie mängustiilid on erinevad. Me tahame mõlemad mängida kiiret võrkpalli, kuid vastupidiselt minule ei rõhu Julien üldse löögikõrgusele. Aga see, kuidas ta suudab palli eri suunadesse keerata, on suurepärane ja seda ma sain temalt õppida.

Milline trennikvaliteet klubis oli?

Meil olid väga head mängijad. Tase oli väga kõva ja iga trenn pidi kõvasti pingutama, et pallid maha jääks. Mängijate taha ei jäänud midagi, aga trennide ülesehitus polnud sellisel tasemel, nagu oleks ehk oodanud. Kas treener ei osanud korralikult trenne läbi viia või oli lihtsalt vanuse tõttu laisaks jäänud. Mina polnud ainuke, kes treeningute kvaliteedi üle kurtis, seda tegi terve meeskond.

Millises elemendis sa ise tunned, et arenesid?

Vaimse poole pealt. Kombati siin erinevaid piire ja oli perioode, kus oleksin võinud käega lüüa ja kõik kuradile saata, aga see kõik tegi mind vaimselt tugevamaks. Mängulise poole pealt ehk ka mingil määral, sest sain ju trenni teha väga heade mängijatega mõnusas keskkonnas. Olin mugavustsoonist väljas ja see kõik arendas.

Hooaeg sai oodatust varem läbi. Kas ja kuidas sa praegu ennast vormis hoiad?

Klubi poolt mingeid harjutusi kaasa ei antud ja pean ise välja mõtlema, mida ja kuidas teha. Eks ma natukene ikka end liigutan, aga kuna kusagil hetkel käia ei saa, siis tuleb tõdeda, et enda motiveerimisega on suuri raskusi.

Kuigi koondiseperiood on edasi lükatud, kas ootad endiselt kutset uuelt peatreenerilit Cedric Enardilt?

Muidugi! Me kõik ootame seda. Samas ma arvan, et sel suvel koondis ei kogunegi. Tundub, et koroonaviirus on niivõrd tõsine, et sel suvel see meil mängida ei lase.

Aastaid Pariisi Volley’s mänginud Ardo Kreek siirdub uueks hooajaks samuti Prantsusmaa kõrgliigas mängivasse Sete’i meeskonda. Oli sinu jaoks tema lahkumine Pariisi klubist üllatus?

Jah, mõnes mõttes vist isegi oli. Samas ma ei tea, mis seisud tal Pariisis olid. Ma usun, et nad tahtsid temaga jätkata, aga Ardo on endiselt kõrge klassiga temporündaja ja pole väga suur üllatus, et ta endale juba uue klubi leidis.

Oskad sa enda uue hooaja plaanidest midagi rääkida?

Oh ei. Praegu on veel vara millestki rääkida. Eks näis, mis võrkpallimaailmas tulevikus toimub, kuid ilmselt ma nii head pakkumist, nagu Chaumont’i variant oli, ei saa.

Võrkpalli mängimist kõrgel tasemel sooviksid ikkagi jätkata?

Jah, aga seda saab otsustada siis, kui hakkavad pakkumised lauale tulema.

Tänavune hooaeg motivatsiooni alla ei tõmmanud?

Pigem mitte. Andis just enesekindlust juurde, et suudan väga rasketest olukordadest välja tulla.

scroll to top