fbpx
Close

INTERVJUU | Robert Täht: meile on karmid sõnad peale loetud

Eesti koondise liider Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna üks liidreid, viimasel neljal aastal meie parimaks meesvõrkpalluriks valitud Robert Täht naaseb kaheaastase pausi järel mängima Poolasse, kui liitus Rzeszowi Asseco Resoviaga. Sama klubiga on käed löönud teatavasti teinegi Eesti koondislane Timo Tammemaa.

Varasemalt on 26-aastane Täht esindanud Võru Valio, Tartu Bigbanki, Lubini Cuprumi (Poola), Izmiri Arkase (Türgi) ja maailma tippu kuuluva Perugia (Itaalia) värve.

Võrkpall24 võttis 192-sentimeetrise nurgaründajaga ühendust, et uurida hooaja ettevalmistuse, hetkevormi ja uue hooaja eesmärkide kohta.

Robert, oled nüüd mõnda aega oma uues koduklubis viibinud. Millised need nädalad on seni olnud ja millele on põhirõhk suunatud?

Hetkel on suur rõhk läinud füüsilisele vormile. Pallitrenne hakkasime nüüd viimasel nädalal tegema. Vaikselt liigume jõusaalist mängusaali poole.

Millise mulje Resovia uus peatreener Alberto Giuliani sinule jätnud on?

Praegu võin öelda, et mulle sobib ta väga hästi. Treeningud on hästi üles ehitatud, samuti väljaspool saali on tegemist toreda inimesena. Ta suudab rääkida ka võrkpalliväliseid asju, kuid trennis ta enam nii sõber pole ja läheb tõsiseks töö tegemiseks.

Mida tehakse klubis või treeningutel teisiti, kui seni oled kogenud?

Tead, see on selline kosmeetiline vahetus kogu aeg. Igal treeneril on oma käekiri, aga suures plaanis erilisi muutusi pole. Treeningute pikkus on ikka kaks kuni kaks ja pool tundi, lihtsalt trennide ülesehitus on erinev.

Sa mainisid ühes intervjuus, et Resoviaga liitumine on sinu jaoks justkui unistuse täitumine. Kas esmakordselt Resovia mängijana kodusaali astudes tekkis eriline tunne?

Ausalt öeldes me pole veel saanud oma saalis treenida, sest seal tehakse uuenduskuuri. Ilmselt selle nädala lõpus saame hakata seal trenne tegema. Olen Poolas kolm aastat mänginud ja nüüd on see minu kodusaal… Eks see natukene erilisem ole muidugi.

Kas oled aimu saanud, miks on see klubi kuulunud aastaid maailma paremikku?

Siin on lihtne valem – klubil on aastaid olnud võrdlemisi suur eelarve ja nad on teinud häid otsuseid. Tõsi, viimased hooajad pole otsused nii head enam olnud. Eks aeg näitab, kas nüüd on taas häid valikuid tehtud või mitte.

On klubi tulevaks hooajaks mingeid eesmärke endale seadnud?

Eesmärke pole veel selgesõnaliselt välja öeldud, kuid mängijatega omavahel ikka oleme arutanud. Ilmselt klubi ei taha kohe hooaja alguses meestele pingeid peale panna. Kui meil peaksid esimesed mängud kehvasti minema, siis suure tõenäosusega tehakse kriisikoosolekuid, aga praegu on asju võetud väga rahulikult.

Usud, et Resoviaga liitudes tegid karjääris sammu edasi?

Mingis mõttes kindlasti. Ma ei saa öelda, et olen toppama jäänud või suisa sammu tagasi astunud. Kui võrrelda Perugiat, kus eelmisel hooajal mängisin, ja Resoviat, siis taseme poolest on esimene üle. Natuke raske on võrrelda, sest Perugiasse võeti mind varumeheks, kuid siin peaksin siiski põhikoosseisu kuuluma. Resovia on koht, kus ma ennast hästi tunnen ja saan ennast tõestada.

Kuidas sa enda hetkevormi hindad?

Füüsilise poole pealt ei saa praegu kurta. Palliga tegutsemine tahab veel kõvasti lihvimist. Kuna meil on jõusaalis kõva tamp peal, siis see pärsib tehnilist poolt ja see on igati loogiline. Kui koormused vähenevad, siis läheb ka tehniline pool kindlasti paremaks.

Milline on klubi organisatoorne pool?

Suurepärane! Ütleks, et siin on organisatoorne pool parem kui Perugias. Kuna nii meeste kui ka naiste sponsor on Toyota, siis said kõik tutikad Corollad. Samuti on korter igati korralik. Ole ainult mees, jõua õigel ajal trenni ja anna seal endast parim. Olmeprobleemid lahendab klubi kiiresti ära. Praegu pole millegi üle kurta.

Kas Timo Tammemaaga veedad palju aega või on meeskonnas vanu sõpru ja uusi tuttavaid, kellega rohkem suhtled?

Eks me mingil määral ikka hängime koos, kuid Timol on kaasas elukaaslane ja kaks koera, siis ta on rohkem kodune ja veedan pigem teistega aega.

Poola liigat tahetakse alustada juba septembris. Kui reaalseks sa seda ise praegu pead?

Ma väga tahaks loota, et kõik läheb plaanide kohaselt. Viimaste uudiste valguses on juba teine PlusLiga meeskond karantiiniohus, seega hetkel ei oska öelda, mis saama hakkab. Ma ei tahaks mingeid ennustusi teha. Pole mõtet enne kindlaid otsuseid üle mõelda ja ennast stressi viia. Karantiini ei sooviks uuesti läbi elada. Tuleb kannatlikult oodata. Meile on karmid sõnad peale loetud, et hoiduksime peale treeningsaalis käimise igasugustest siseruumis toimuvatest tegevustest.

Seega linna uudistama minna ei tohi?

Otseselt keelatud pole, kuid rangelt soovituslik on hoida ennast ja mitte ringi käia. See pole meeldiv, kuid kõik mõistavad seda. Keegi ei taha, et kogu võistkond kaheks nädalaks karantiini pandaks. Kodus nelja seina vahel ei taha keegi istuda. Alguses käisime päris julgelt igal pool. Linnana on Resovia igati korralik. Siin elab umbes 200 000 elanikku ja vanalinn on väga ilus. Viimased kolm hooaega olen sattunud mängima korralikesse linnadesse ja mulle see sobib.

Hiljuti tuli uudis, et Poola legend, 37-aastane Mariusz Wlazły, kes oli kogu karjääri mänginud Belchatowis, liitub Gdanskiga. Oli see sinu jaoks üllatus?

Mõnes mõttes küll. Samas on Gdanski peatreener Michal Winiarski tema vana tuttav ja ilmselt nad seal omavahel midagi klattisid. Eks Wlazly parim enne hakkab mööda saama ja Belchatow otsib temale väärilist asendajat. Ta vedas Belchatowit pikki aastaid ja nüüd oli aeg edasi liikuda. Varem või hiljem pidi see juhtuma.

Ning lõpetuseks: mida sa ütleksid oma koondisekaaslaste ja positsioonivendade Andrus Raadiku ja Kristo Kollo Tallinna Selveriga liitumise kohta?

Ma olin sellest variandist teadlik üsna pikka aega ja arvestades praegust turgu, siis ei ole lihtne leida korralikku klubi hea palgaga. Rainer Vassiljevi juhendatavas Selveris maandumine on mõistetav otsus ja mitte paha variant.

scroll to top