fbpx
Close

INTERVJUU | Robert Viiber: pean ise mees olema ja koha koondise põhikoosseisus välja võitlema

Robert Viiber. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna liige Robert Viiber astus lõppenud hooajal karjääriredelil sammu edasi, kui pallis Tšehhi kõrgliigaklubis Odolena Voda Aeros. 22-aastane ja 205-sentimeetrine sidemängija sõlmis äsja Odolenaga ka uueks hooajaks lepingu.

Rakverelane, kelle esimene välishooaeg Portugalis jäi vähese mänguaja tõttu kahvatuks, suutis tänavu Tšehhi kõrgliigas Odolenas põhitegijana kanda kinnitada. Kui mullu jäi Praha külje all asuv väikelinn kohalikus liigas ainsagi võiduta, siis tänavu jõuti Viiberi juhtimisel suisa veerandfinaali.

Võrkpall24 võttis Viiberiga ühendust, et uurida temalt lõppenud hooaja ja eesseisva koondisesuve kohta.

Robert, see oli sinu teine välishooaeg. Kas jäid kokkuvõttes hooajaga rahule?

Kindlasti pakkus teine hooaeg rohkem rõõmu kui esimene, kuna sain meeskonnas olla põhisidemängija rollis. Sellega kaasnes kogemuste suurenemine ja enesekindluse kasvamine.

Kas isiklikus plaanis oli see sinu karjääri parim hooaeg?

Võib öelda küll, kuna mängisin välismaal, sain rohkelt mänguaega ja lõin kaasa liigas, mis on meeskondade poolest väga ühtlane ja professionaalne.

Millised olid klubi eesmärgid hooaja eel?

Eesmärgiks oli saada play-off´i. Selle suutsime ellu viia ja ei jäänud palju puudu, et oleksime jõudnud poolfinaali, mis oleks selle meeskonna puhul olnud juba väga suureks üllatuseks.

Mida treener sinult ootas?

Treener soovis, et areneksin mängijana nii vaimselt kui ka füüsiliselt ja et suudaksin mängu enda kätes hoida ning asju analüüsida.

Robert Viiber tegemas seda, mida ta kõige paremini oskab. | Foto: Odolena Aero

Kuidas klubi organisatoorne pool toimis?

Kõik oli kontrolli all. Iga asja jaoks oli oma mees. Kõik said oma ülesandega hästi hakkama ja ka palga kättesaamisega probleeme ei tekkinud.

Milline oli klubi sisekliima?

Meil sattus kokku väga hea punt, kus kõik said omavahel suurepäraselt läbi. Suuremaid probleeme ei tekkinud.

Mängisid eelmisel hooajal Portugali klubis Fonte do Bastardo. Mis on suuremad erinevused Bastardo ja Odolena klubi vahel?

Sellel aastal olid tingimused kindlasti grammike paremad ja trenni tehti rohkem.

Kui kõrge tasemega Tšehhi liiga sinu hinnangul on?

Ma väga täpselt ei oska öelda, aga julgen pakkuda, et tugev Euroopa keskmik.

Kui palju suhtlesid enne Tšehhisse siirdumist Henri Treialiga, kes seal kahel eelneval hooajal mängis?

Koondises olles suhtlesin temaga palju, kuna kellegi teisega polnud Tšehhi liigast rääkida. Liiga mõttes soovitas, aga klubi kohta polnud tal väga palju midagi öelda. Odolena oli ju viimane eelmisel aastal, kuna neil oli väga  palju ebaõnne, just vigastuste mõttes. Treialilt sain palju kindlust juurde, enne kui lepingu tegin.

Kui populaarne on võrkpall Odolenas?

Võrkpall on seal au sees. Peaaegu igal mängul oli saal rahvast täis ehk umbes 800 pealtvaatajat. Ka välismängudel käis meid toetamas 10-20 fänni. Rekord oli ühel välismängul 72 poolehoidjat.

Robert Viiber. | Foto: Odolena Aero

Milline oli üleüldine eluolu Tšehhis?

Tšehhi meenutab väga palju Eestit, ent samas on väga erinev. Tšehhis on kordades odavam elada kui Eestis.

Jätkad ka uuel hooajal Odolena Vodas. Miks?

Jätkan samas klubis, kuna tundsin, et suudan seal veel korralikult areneda. Liiga on tugev ja tean, millisesse meeskonda jään. Peamine põhjus oli ka see, et hooaeg sai varem läbi ning ma ei tahtnud pead vaevata uue klubi otsimisel. Ma polnud ise ka kindel, kas saan kusagilt parema lepingu. Kuna pakkumised hakkavad tulema alles mais, siis ei soovinud nii kaua oodata.

Lõpetuseks: mida ootad algavalt koondisesuvelt? Teatavasti saab pikema puhkuse Kert Toobal ning mänguaega pead jagama Markkus Keelega. Kas ja millal pead reaalseks pääseda Eesti koondise põhikoosseisu?

Eelkõige ootan isiklikku arengut, kvaliteetseid trenne ja loodetavasti saan ka palju mänguaega, aga selle jaoks pean ise mees olema ja selle endale välja võitlema. Põhikoosseisu mängijaks saan siis, kui aeg on küps.

 

 

 

scroll to top