fbpx
Close

Juhkami ja Alliku duell lõppes esimese seljavõiduga, Viiber astus karjääris sammu edasi

Karli Allik ja Martti Juhkami pärast 22. detsembril peetud mängu. | Foto: erakogu

Vahetult enne jõule ehk teisipäeval kohtusid Saksamaa kõrgliigas kahe Eesti võrkpalluri koduklubid, kui Friedrichshafen alistas kodus vaid veidi üle tunni kestnud kohtumises 3:0 (20, 13, 20) Königs Wusterhauseni Netzhoppersi.

Võitjate tulemuslikem oli sakslane Linus Weber 17 punktiga (+12), Martti Juhkami tõi heas hoos võitjatele 13 punkti (+10). Karli Allik, kes sai Netzhoppersi ridades kirja täismängu, oli oma meeskonna resultatiivseim 9 punktiga (+1). Juhkami realiseeris 12 tõstest 9 (75%) ja Allik 15 tõstest 7 (47%). Kui Juhkami sai kirja suisa neli blokipunkti, siis Allik lõi kogu kohtumise ainsa serviässa.

Friedrichshafen jätkab Saksamaa liiga ainuliidrina, olles kogunud 10 mänguga 9 võitu ja 27 punkti. Netzhoppers paikneb 11 meeskonna konkurentsis 4 võidu ja 13 punktiga kuuendal positsioonil.

Rõõmusõnum saabus sel nädalal aga ka Itaaliast, sest Eesti koondise sidemängija, viimased kaks ja pool hooaega Tšehhis mänginud Robert Viiber on liitunud Serie B meeskonna Cantuga. 23-aastase rakverelase uus koduklubi paikneb Itaalia esiliigas hetkel 2 võidu ja 5 kaotusega kümnendal kohal. Debüüdi võib Viiber teha juba pühapäeval võõrsil lähikonkurendi Brescia vastu.

„Olen juba mõnda aega otsinud võimalusi Tšehhist lahkuda, sest asjad ei suju meeskonnas. Rääkisin oma soovist ka Mirkole (rahvuskoondise itaallasest ÜKE-treener Mirko Fasini – toim.).Cantu peatreener võttis üks hetk Mirkoga ühendust ja uuris, milline mängija ma olen. Umbes kolme tunniga sai asi selgeks. Olin parajasti toidupoes, kui Mirko helistas ja küsis, kas olen nädala jooksul valmis minema,“ rääkis Viiber võrkpalliliidule. „Suhtlesin ka treeneriga, kes andis meeskonnast põhjaliku ülevaate. Seal tehakse korralikult trenni ja ka individuaalset tööd.“

Senine klubi Viiberile mingit takistust ei teinud. „Itaalias mängimine on väike unistus olnud ja loodan seal arenguhüppe teha. Lisaks on see hea võimalus Itaalias silma jääda ja hüppeplatvormiks mõnda tugevamasse klubisse,“ lisas Viiber.

Benvenuto Robert Viiber!!
Leggi le prime parole del nostro nuovo #palleggiatore qui ?

#A2MVolley #credembanca…

Posted by Libertas Brianza Pallavolo Cantù on Neljapäev, 24. detsember 2020

scroll to top