fbpx
Close

Ka kolmas Keel ei suutnud Soomele ära öelda

Markkus Keel oma head hüpet tõstel ära kasutamas. | Foto: CEV

Oliver Lüütsepa juhendatav Soome kõrgliigaklubi Akaa Volley on palganud uueks sidemängijaks Eesti koondislase Markkus Keele (24).

Kuna isa Avo Keel mängis ja elas 1990ndatel koos perega Soomes, on Markkus sündinud Rovaniemis. Markkusest saab ühtlasi kolmas perekonna liige, kes on põhjanaabrite kõrgliigas pallinud, sest hooajal 2016/17 esindas Pielavesi Sampo värve tema vanem vend Martti (28). Markkus sõlmis Akaaga üheaastase lepingu.

Keel vahetab põhisidemängijana välja Soome koondise talendika mängija Akseli Lankineni, kes siirdus Belgia kõrgliigaklubisse Menenisse. Keel aga saabus just Belgia kõrgliigast, kus tüüris Aalsti Lindemansi üllatuslikult põhiturniiri võiduni.

“Akseli Lankinen on noor ja arenev võrkpallur. Meil on kahju, et ta meeskonnast lahkus. Samas ei usu ma, et meie sidemängijate valik kehvemaks läks, sest Markkus on Akselist mõned aastad kogenum. Tal on turjal rohkem rahvusvahelisel tasemel kõvasid mänge,” sõnas Lüütsepp klubi kodulehe vahendusel.

“Kui olin kolmeaastane, kolisime perega Eestisse. Olen unustanud soome keele sisuliselt täielikult, kuid loodetavasti see taastub, kui Akaa treeningutega liitun,” ütles Keel.

“Eks kõik noored võrkpallurid unistavad ühel päeval mängida Itaalia, Poola või Venemaa kõrgliigas. Nii minagi, kuid ma pole mingi suur unistaja. Teeme tööd üks aasta korraga ja proovime areneda,” lisas Keel, kes liitub sarnaselt klubi peatreenerile Akaaga alles siis, kui koondisesuvi läbi saab.

Akaa võttis ühendust ka Belgias Markkusega koos mänginud Soome koondislase Samuli Kaislasaloga,

“Kas tõesti!” kostis Kaislasalo, kui üleminekust kuulis. “Markkus on väga hea sidemängija. Ta loeb mängu suurepäraselt ja jagab meeleldi kiireid tõsteid. Servil on Markkus sarnaselt Akselile ohtlik. Võrdleksin Markkuse teravat planeerivat pallingut Sauli Sinkkoneni (Soome koondislane ja endine Akaa temporündaja – toim.) omaga.”

Olgugi et Belgias Meistrite liiga klubisid võitnud ja seeläbi ise tugevaimasse eurosarja pääsenud Aalsti Lindemansist Soome kõrgliigasse siirdumist ei saa pidada karjääriredelil sammuks ülespoole, on Keelel Akaas siiski mitmeid rahvusvahelisel tasemel kaasmängijaid eesotsas Soome koondise põhiründaja Urpo Sivulaga. Akaa kindel eesmärk on uuel hooajal Soomes meeskonna läbi aegade esimene medal võita.

scroll to top