Kahe saarlase duellist väljus võitjana Pulk, Teppanilt korralik esitus

Renee Teppan (keskel). | Foto: Poitiersi Facebooki leht

Prantsusmaa meeste kõrgliigas peeti eile eestlaste osalusel kaks kohtumist: Tours (Timo Tammemaa) alistus Chaumontile (Hindrek Pulk) ja Poitiers (Renee Teppan) kaotas Rennes’le. Naiste meistriliigas alistus Terville (Eliise Hollas ja Polina Bratuhhina-Pitou) Saint-Raphaelile.

Kodusaalis 2800 silmapaari ees mänginud Tours ei suutnud koduseinte eelist ära kasutada ja jäi numbritega 1:3 (16:25, 25:20, 23:25, 20:25) alla Chaumontile. Eriliselt kehv päev oli Tammemaal, kes tõi 4 punkti (-4). Temporündaja suutis 9 tõstest punktiks lüüa kõigest ühe (11%), lisaks sai ta kirja ühe bloki ja lõi 2 ässa. Kaotajate tulemuslikem oli 20 punktiga (+10) Nathan Wounembaina. Chaumonti eest sekkus teises geimis vahetusest mängu ka Hindrek Pulk, kes sai 4 tõstet ja suutis maha lüüa neist 3 (75%). Bloki ja serviga lisa ei tulnud, seega diagonaalründaja arvele jäi 3 punkti (+1). Külaliste tulemuslikem oli Julien Winkelmuller 21 punktiga (+17).

Renee Teppan sai üle pika aja rohkelt mänguaega, kuid Poitiers pidi kodus tunnistama Rennes’i 3:1 (20:25, 25:19, 22:25, 18:25) paremust. Esimeses geimis vahetusest sekkunud ning järgnevas kolmes vaatuses vahetuseta mänginud pärnakas tõi kõik oma 10 punkti (+6) rünnakuga, kui realiseeris 19 tõstest 10 (53%). Poitiers’i parimaks kerkis 18 punktiga (+10) Giacomo Raffaelli. Võitjatele tõi Rafael Rodrigues de Araujo 24 punkti (+12).

Liigatabelis loovutas Tours esikoha Rennes’le ja paikneb 37 punktiga teisel kohal. Chaumont on 31 punktiga neljas ja Poitiers 22 punktiga üheksas. Reedel neljanda järjestikuse kaotuse saanud Pariisi Volley (Ardo Kreek) on 21 punktiga kümnes.

Järgmise kohtumise peavad eestlaste leivaisad 1. veebruaril, kui Tours sõidab külla Ajaccio’le,Chaumont Narbonne’le, Poitiers Montpellier’le ja Pariis võtab vastu Sete.

Naiste meistriliigas sai napi, kuid kindla 0:3 (21:25, 24:26, 24:26) kaotuse Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou leivaisa Terville, kes alistus Saint-Raphaelile. Nurgaründajana tegutsev Bratuhhina-Pitou tõi 10 punkti (+4), kui realiseeris 34 tõstest 10 (29%). Vastuvõtt oli eestlannal 44%. Teises geimis vahetusest sekkunud ja terve kolmanda geimi mänginud Hollas tõi 8 punkti (+6). Võrulanna sai 10 tõstet, millest lõi punktiks 5 (50%), lisa tuli 2 bloki ja ühe ässa näol.

Turniiritabelis paikneb eestlannade koduklubi 22 punktiga 10. kohal. Järgmise mängu peab Terville 29. jaanuaril, kui võõrustatakse teisel kohal olevat Mulhouse’i.