Saaremaa sai Selverilt revanši, Tartu samuti võidukas

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas toimus täna neli kohtumist, millest väljusid võitjatena Tartu Bigbank, Saaremaa, Jekabpils ja Riia Tehnikaülikool.

Päeva esimeses kohtumises alistas Tartu Bigbank võõrsil 3:0 (25:17, 25:15, 25:22) Jelgava. Eesti klubi parimaks kerkisid hiljuti põlvega hädas olnud Curtis Stockton ja Stefan Kaibald 12 punktiga (+5 ja +7), Alex Saaremaa lisas 9 punkti (+6). Tartlaste vastuvõtt oli 57%, rünnak 56%, lisa tuli 9 bloki ja ühe ässa näol, mille autoriks oli Stockton. Lätlastele tõi 9 punkti (+2) Pärnu võrkpalliklubiski pallinud Aleksanrs Kudrjasovs. Lõunanaabrite vastuvõtt oli 52%, rünnak 31%, lisaks saadi 6 blokki ja löödi kaks ässa. Kuna ametlik statistika on ebatäpne, kasutame tartlaste tehtud statistikat.

Saaremaa võttis kodus 720 silmapaari ees toimunud kohtumises Tallinna Selveri vastu kindla 3:0 (25:21, 25, 17, 25:19) võidu. Täna eriti mänguks ei läinudki, kui pealinnaklubi suutis vaid esimeses geimis kohuda rohkem kui 20 punkti. Järgmised kaks vaatust kaotati juba kindlamalt. Seega sai Saaremaa revanši jaanuari alguses saadud 1:3 kaotuse eest.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis diagonaalründaja Daniel Maciel, kes tõi 15 punkti (+12), Keith Pupart lisas 12 punkti (+10). Saarlaste nii vastuvõtt kui ka rünnakuprotsendiks kujunes 48, lisaks teeniti suisa 14 blokki ja löödi 3 ässa. Selveri suurimaks punktikütiks oli leegionär Matej Šmidl 14 punktiga (+2), Oliver Orav toetas teda 11 punktiga (+4). Korraliku esituse tegi esimeses kahe geimis sekkunud ja kolmandas juba põhikoosseisus alustanud Marx Aru, kes tõi 8 punkti (+6). Kaotajad said serve vastu 56-protsenidliselt, rünnak oli 36%, lisa tuli 6 bloki ja kahe ässa näol.

Hooaja 12 kaotuse pidi vastu võtma TalTech, kes alistus 0:3 (22:25, 19:25, 23:25) Riia Tehnikaülikoolile. Kolmandas geimis jäi Eesti klubi kiirelt 3:8 kaotusseisu, geimi edenedes jõuti ka 22:22 viigini, kuid geimilõppu mängisid kindlamalt lõunanaabrid. TalTechi poolel jõudis ainsani kahekohalise punktisummani Valntin Kordas, kes tõi 13 punkti (+9). Eestlaste vastuvõtt oli 48%, rünnak 41%, lisaks kanti nende kontosse 6 blokki ja 2 ässa. Riia resultatiivseimaks oli 12 punktiga (+5) Gatis Garklavs. Lätlaste vastuvõtt oli 57%, rünnak 39%, lisaks saadi 9 blokki ja löödi 5 ässa.

Lätlaste omavahelises mängus võttis Jekabpilsi Luši 3:0 (25:21, 28:26, 25:20) võidu Limbaži üle. Võitjate tulemuslikem oli 14 puktiga (+8) Eriks Voronko. Limbažile tõi Kaspars Smits samuti 14 punkti (+5).

Liigatabelis jätkab liidrina Saaremaa, kes on kogunud 19 mänguga 47 punkti, mängu vähem pidanud Tartu on 43 punktiga teine. Selver paikneb 37 punktiga neljandal ja TalTech 15 punktiga seitsmendal real.