fbpx
Close

Kapten Kert Toobal jääb koduselt EM-ilt eemale

Kert Toobal ja Gheorghe Cretu 2019. aasta EM-finaalturniiril pärast Eesti koondise viimast mängu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kahjuks on selgunud, et Eesti rahvusmeeskonna kauaaegne kapten ja sidemängija Kert Toobal peab minema põlvelõikusele ja ei saa seetõttu koondist kodusel EM-finaalturniiril aidata, vahendab võrkpalliliit. Pole välistatud, et ka 42-aastase sidemängija koondisekarjäär võis sellega läbi saada, kuigi hetkel antud teemal juttu polnud.

Suve esimese poole koondises samuti vigastuste tõttu vahele jätnud ja taastusraviga tegelenud Toobal alustas EMiks ettevalmistust heas konditsioonis ja lootuses kodusel finaalturniiril osaleda. Kahjuks tekkis põlve vesi ning uuringud näitasid, et kõhrevigastus vajab kirurgilist sekkumist. Toobal läheb juba sel neljapäeval lõikusele ja seetõttu pole EMil mängimine võimalik.

“Mängijana annad endale aru, et sellised asjad võivad juhtuda igas trennis, aga et see juhtus just sellisel ajal, koduse EMi eel… Muidugi on see minu jaoks masendav ja isiklikus plaanis keeruline, aga midagi pole teha. Mõnikord on vigastused sellised, mida on võimalik kiirelt korda saada. Minu puhul on aga vaja kohest sekkumist ja sellisele turniirile poleks mõeldav minna pooltervena,” sõnas Toobal. “Tundsin end ettevalmistust alustades hästi, see probleem tekkis täiesti ootamatult. Aga usun, et mehed saavad hakkama. Noored sidemängijad saavad nüüd suuremat rolli kanda.”

Rahvusmeeskonna peatreener Cédric Énard ütles, et Toobali eemalejäämine on valus igas mõttes. “Mul on sellest väga kahju, esiteks on kahju, et ta ei saa kodusel turniiril oma fännide ees mängida, see oleks Kerdile nii palju tähendanud, olnuks täiuslik lugu. Tema rolli meeskonnale on raske üle hinnata, vajasin teda meeskonna juurde väga tema kogemuste ja liidriomaduste tõttu. Olen Kerdi üle igas mõttes väga kurb, aga selline on sport ja nüüd peavad meie noored sidemängijad suurt vastutust kandma,” ütles peatreener.

Toobali asemele kutsuti koondise laagrisse kolmanda sidemängijana Markkus Keel. Lõpliku valiku EMil mängiva 14 mehe osas teeb peatreener reede õhtul.

scroll to top