fbpx
Close

Kas Vassiljevist saab kolmekordse Poola meisterklubi peatreener?

Rainer Vassiljev võib naasta aastase pausi järel Poolasse, ent võtaks seekord abitreeneri koha asemel sisse peatreeneri rolli. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Välismaa meedia andmetel hakkab Poola esiliigaklubi Wroclawi Gwardia eWinnerit juhendama Rainer Vassiljev, kes tüüris lõppenud hooajal Tallinna Selveri nii Eesti karikavõitjaks kui ka Credit24 Balti liiga tšempioniks.

“Saan täna vaid seda kinnitada, et olen Selverist lahkumas. Seda, kuhu lähen, ei tohi ma avalikustada enne, kui klubi seda teeb. Ent Selveris oli meil Lauriga (Lauri Kasper – klubi eestvedaja) juba varem kokkulepe, et kui peaksin leidma mõne korraliku välisklubi, siis nemad mind kinni ei hoia,” ütles Vassiljev kolmapäeva pärastlõunal Võrkpall24’le.

Wroclawi Gwardia näol on tegu kolmekordse Poola meistriga (1980-1982). Lõppenud hooajal teenis Wroclaw Poola esiliigas neljanda koha, mis märgib nende viimase 14 aasta parimat tulemust. Võistkonda juhendas Austraalia passiga Mark Lebedew, kes olnud varasemalt muuhulgas Berliini ja Austraalia koondise peatreener ning siirdub uueks hooajaks Friedrichshafenisse.

Poola on täna maailma üks juhtivaid võrkpalliriike ja kohalikke mehi, kes sealseid ambitsioonikaid kõrgliiga või esiliiga võistkondi sooviks juhendada, jagub palju, mistõttu võiks Vassiljevi Gwardia peatreeneriks saamist pidada Eesti spordis märgiliseks sündmuseks.

Eelolevaks hooajaks on Gwardia president Lukasz Tobys seadnud klubile konkreetse eesmärgi: pääs kõrgliigasse. Pole ka ime, sest võistkonna peatoetaja on Poola suurettevõtja, krüptoärimees ja Inglismaa jalgpalli kõrgliigaklubi Wolverhampton Wanderersi üks toetajaid Kajetan Mackowiak. Tõsi, pääsu PlusLigasse on võtnud uueks hooajaks eesmärgiks veel kolm-neli esiliigaklubi, kes seega ka tasemelt vastava võistkonna komplekteerivad.

Eilsest hakkas Gwardia ka uute mängijate nimesid avalikustama: esimesena hõigati välja kogenud Tšehhi koondise sidemängija, Poola ja Saksamaa tippklubides mänginud Lukas Tichacek.

Vassiljev jäi Selveris tehtuga rahule

Eelmisel suvel Poola kõrgliigaklubi Lubini Cuprumi abitreeneri rolli Selveri peatreeneri ameti vastu vahetanud Vassiljev vaatab oma teisele perioodile Tallinna esiklubis tagasi rõõmsatel nootidel.

“Ma arvan, et kokkuvõttes oli igati tipp-topp hooaeg. Võitsime kolmest tiitlist kaks. Ühes hooaja eel tehtud artiklis, mille kirjutas vist Märt Roosna, oli kokku pandud n-ö ekspertide kogu, kes ennustas, et Selver jääb isegi terve Renee Teppaniga tänavu kolmandaks. Sellest artiklist millegipärast keegi enam pärast hooaega juttu ei teinud,” muigas Vassiljev.

“Üks asi on võidetud tiitlid, teisalt aga õnnestus täita ka teine eesmärk ehk hoida kogenud Eesti koondislased Renee Teppan, Kristo Kollo ja Andrus Raadik sellises seisukorras, et nad poleks katkised. See oli kokkuvõttes põhjus, miks nad üldse Selverisse tulid – et võimalikult hea ettevalmistus EM-iks saada. Ja Selveri noored tegid tubli sammu edasi oma karjääris,” jätkas peagi 38. sünnipäeva tähistav rakverelane.

Üks asi jääb Vassiljevil siiski ka kripeldama lõppenud hooajast. Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria Saaremaa Võrkpalliklubi vastu anti käest 2:0 eduseisust. “See kripeldab, et me ei saanud seda seeriat mängida koroonapausita. Aga midagi pole teha, kõik teadsid juba hooaja alguses, et selliseid olukordi võib praegusel ajal tekkida. Ja liiga iseenesest oli tänavu väga korraliku tasemega. Kõik Eesti satsid – ka TalTech, kes meid korra võitis – olid tipp-topp tasemel. Lisame sinna veel kaks väga head Läti klubi ehk Jekabpilsi ja Riia ning võibki öelda, et Eestis taas ühe hooaja treenerina töötada polnud sugugi halb plaan. Loodan, et sellist taset suudetakse ka uuel hooajal hoida,” lisas Vassiljev.

Selveri teine treener Andres Toobal peaks klubis töötamist jätkama, ent see, millisel positsioonil, pole täna veel lõplikult kindel.

scroll to top