fbpx
Close

Pardist saab panter – Šadeiko vahetab Ameerikas ülikooli

Jade Šadeiko vahetab Oregon Ducksi rohelised värvid Florida International Univesrity Panthersite vormi vastu. | Vasakpoolne foto: Oregoni ülikool

Eesti võrkpallineiu Jade Šadeiko on Ameerika üliõpilasliigas mänginud kaks aastat Oregoni ülikooli eest. Sügisel liigub eestlanna aga troopilisemasse kliimasse ja tõmbab selga hoopis Florida International University võrkpallivormi.

Šadeiko veetis esimese poole suvest veel Oregonis “partide” naiskonnas treenides, kuid hetkel on tagasi kodumaakonnas Järvamaal. Nimelt algas paar päeva tagasi Paides rahvusnaiskonna treeninglaager. Diagonaalründajana koondisekutse teeninud Šadeiko võtab hetkel treeninguid rahulikumalt, sest on veidi hädas põlveprobleemidega. Ent juba varsti, augusti alguses, ootab teda taas reis üle Atlandi ookeani, et liituda siis uue naiskonna treeningutega ja hakata Florida “pantritega” valmistuma ülikooliliiga uueks hooajaks.

Türilt pärit Jade rääkis Võrkpall24-le, et ülikoolivahetuse põhjus oli peamiselt kinni ikkagi mänguajas. “Oregonis on kombeks lasta kõige vanematel tüdrukutel mängida,” selgitas Šadeikode spordipere noorim õde. “Nad peavad loomulikult selleks ka head olema, kuid ometi on “seenioritel” seal selge eesõigus. Ma ei tahtnud oodata viimase õppeaastani, et platsile saada – see tundus ajaraiskamisena.”

Jade Šadeiko Eesti koondist esindamas. | Foto: Siim Semiskar

Kui 20-aastane eestlanna oma koolivahetuse soovist vastavas internetiportaalis märku andis, tuli pakkumisi palju. Lõplik valik tuli teha Las Vegase ja Florida ülikoolide vahel. Seal said otsustavaks juba elulisemad faktorid, sest nii akadeemiliselt kui spordialaselt olid mõlemad head variandid. Üheks tilgaks kaalukausis sai näiteks asukoht. “Las Vegase ülikooli asukohas ma lihtsalt ei näinud ennast elamas – see on keskusest kaugel,” rääkis Šadeiko. “Florida on ka kodule lähemal ja lühendab Eestist tulles kõvasti lennumaad. Ja mu õde Grete elab sealt ainult kolme tunni kaugusel!”

Kui Oregoni võrkpallinaiskonnas oli Jade ainus välismaalane, siis uue kooli esinduses saab neid olema väga palju. Noor eestlanna loodab, et ka see teeb olemist mingil moel kodusemaks. Muuhulgas on seal lisaks saalivõrkpallile ka väga kõrge rannavõrkpalli tase – mäletatavasti osales ka Jade oma esimesel ülikooliaastal nii saali- kui ka rannavõrkpallivõistlustel.

Šadeiko mängis Oregonis lisaks talle juba tuttavatele nurga- ja diagonaalründaja rollidele ka keskblokeerija kohta. Seepärast tahtis ka uus kool 190-sentimeetrist eestlannat just temporündaja kohale paigutada. Šadeiko aga seda episoodi enam korrata ei taha. “Positsioonivahetus oli vahelduseks tore, aga edaspidi jään siiski oma liistude juurde,” kinnitas ta.

scroll to top