Keel alustas eurosarja veerandfinaali Venemaa liiga liidri vastu bravuurikate blokkidega, kuid Aalsti hoog rauges

Markkus Keel oma head hüpet tõstel ära kasutamas. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna sidemängija Markkus Keele koduklubi Aalsti Lindemans jäi CEV Cupi veerandfinaali avakohtumises võõrsil 0:3 (-25, -16, -16) alla Venemaa liiga liidrile Novosibirski Lokomotiivile.

Belgias üllatuslikult hiljuti põhiturniiri võitnud Aalst rabeles avageimis välja 17:21 kaotusseisust ja viigistas 25:25’le, kuid andis seejärel vastastele kaks punkti järjest ja ühtlasi geimi. Keel kogus avageimis kaks blokipunkti ja oli selle numbriga mängu lõpuni oma meeskonna edukaim. Teises ja kolmandas vaatuses enam tõsiseks mänguks ei läinud – suurem ja tugevam võttis oma.

Täismängu kirja saanud Keele arvele jäi lõpuks 3 punkti (+3). Aalsti tulemuslikem oli 17 punktiga (+14) Jeroen Oprins, kes hoidis belglaste rünnakuid sisuliselt üksinda üleval. Venelastel jagunes skooritegemine oluliselt võrdsemalt, 11 punkti kogusid nii Pavel Kruglov (+9), Marko Ivovic (+7) kui ka Aleksei Roditšev (+6).

Novosibirski meeskonna tänavuse edu taga on legendaarne bulgaarlane Plamen Konstantinov (46), kes juhendab meeskonda neljandat aastat.

Teises praeguseks juba peetud veerandfinaali avamängus alistas Tuomas Sammelvuo juhendatav Peterburi Zeniit võõrsil György Grozeri 22 punkti (+17) toel 3:2 (20, 22, -23, -23, 11) Innsbrucki Hypo Tiroli. Esimene kohtumine ootab täna veel ees Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasarayd, kes võõrustab kell 18.00 Izmiri Arkast, ning omavahel mängivaid Ajacciot ja Modenat.