Belchatow avas eurosarja veerandfinaalseeria võiduga, Tähe rünnakuprotsent oli 100

Robert Täht CEV Cupi veerandfinaalkohtumises. | Foto: Pawel Piotrowski/CEV

Teisipäeval toimunud CEV Cup sarja veerandfinaalmängus läksid Robert Täht ja Belchatowi PGE Skra vastamisi Rumeenia klubi Galati CSM Arcadaga. Napi 3:2 (25:21, 26:24, 19:25, 21:25, 15:13) võidu tõi koju Tähe koduklubi Belchatow. Otsustav teine kohtumine toimub 8. veebruaril Rumeenias.

Täht sekkus mängu teises, neljandas ja viiendas geimis. Punkte kogus ta selle ajaga 2 (+1), võttis serve positiivselt vastu 67% efektiivsusega ja ründas maha mõlemad 2 tõstet (100%). Belhcatowi resultatiivseim mees oli 23 punkti kogunud Dick Kooy (+13), kelle rünnakuprotsent oli samuti väga kõrgest klassist (71%). Galati edukaim mängija oli 22 punkti kogunud Alexandru Rata (+17).

Kuna Belchatow võitis mängu tulemusega 3:2, peab Poola klubi poolfinaali pääsemiseks järgmise mängu võitma. Teise variandina tuleb Tähe sõpradel jõuda 2:3 kaotuseni ja võita seejärel kuldne geim.