fbpx
Close

Keel loodab Lätisse tuua Eesti koondise endise treeneri, 200-kilosed mängijad laagrisse ei pääse

Avo Keel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Läti koondise peatreenerina läheb kolmandale suvele vastu Avo Keel, kel õnnestus jah-sõna saada tänavu kõigilt lõunanaabrite parematelt mängijatelt.

Läti ridades peaks seega sel aastal mängimas nägema kaht nende nimekamat võrkpallurit ehk Nižni Novgorodi sidemängijat Deniss Petrovsit (33) ja Toursi diagonaalründajat Hermans Egleskalnsi (29). Karjääri jooksul Eestis mänginud meestest on nimekirjas lisaks Petrovsile Toms Vanags, Toms Švans, Artis Caics, Edvarts Buivids, Aleksandrs Avdejevs, Atvars Ozolinš ja Kristaps Platacs.

“Suures nimekirjas on 26 meest. Aga eks mul ole spioonid Lätis juba luuramas ja kui mõni on praeguses olukorras 200-kiloseks saanud, siis selliseid mehi me laagrisse ei võta. Kokku kaasame laagrisse praeguse plaani kohaselt 16 mängijat,” ütles Keel.

Samal ajal kui Eesti rahvusmeeskond ja -naiskond plaanivad koguneda suve teises pooles, loodavad lätlased koos EM-valiksarjaks valmistuma asuda juba 1. juunil. Lätis on koroonaviirusega soetud haigusjuhtumeid olnud võrreldes Eesti ja Leeduga kaks korda vähem ja seal planeeritakse sarnaselt meile asuda maikuus eriolukorra meetmeid leevendama.

“Läti alaliidus loodetakse, et väljas ja teatud tingimustes ka saalis võime suve alguses juba treenida. Kasvõi väiksemates gruppides. Suhtlesin eile Läti võrkpalliliidu peasekretäriga, kes ütles muuhulgas, et kui 1. juuliks uut otsust ei tehta, siis mängitakse ikkagi ka EM-valikturniir suve lõpus ära,” rääkis Keel.

Kui Eestis on kasvanud Pajusalude, Õuekallaste ja Nõmmsalude põlvkonnale peale uus plejaad silmapaistvaid mängijaid, siis Lätis pole pärast Petrovsit ja Egleskalnsi kõrgel tasemel võrkpallureid esile kerkinud. Kas Keele hinnangul võiks lätlaste olukord lähiajal muutuda?

“Üks selline mees, kellest võib kindlasti asja saada, on 17-aastane ja 202-sentimeetrine Gustavs Freimanis, kes mängis lõppenud hooajal Jekabpilsis temporündajana. Kui Eestist kellegagi kuju ja plahvatuslikkuse osas paralleele tõmmata, siis on ta veidi Timo Tammemaa moodi. Kas temast just Timo tasemel mängija tuleb, seda on muidugi vara öelda. Iseküsimus on seegi, mis saab siis, kui noortekoondiste turniirid lükatakse samale ajale, mil me EM-kvalifikatsiooni mängime,” vaagis peatreener.

Gustavs Freimanis. | Foto: Jekabpils

Eestlastest jätkavad Läti koondise abijõududena füüsilise ettevalmistuse treener Tarmo Tiits ja statistik Karl Eerik Eisenschmidt. Samuti loodab Keel Läti rahvusmeeskonda tuua legendaarse Boriss Kolcinsi, kes oli võrulase abiline aastate eest ka Eesti koondises (muuhulgas 2011 EM-il). Lõppenud hooajal tegutses 62-aastane lätlane Venemaa suurklubi Belgorodi Belogorjes konsultandina.

“Kuna noortekoondiste turniire lükatakse edasi, võib tekkida olukord, et Läti U20 meeskonna treener Gundis Atars ei saa meeste koondises abitreenerina kogu aeg kohal olla. Alaliit oli päri minu nõudmisega, et koondisel võiks olla kolm treenerit. Nii võtsin ühendust Kolcinsiga, kes oli plaanist väga huvitatud. Nüüd on küsimus, kas alaliit jõuab temaga tingimustes kokkuleppele. Kolcinsi hääle põhjal võib pigem arvata, et nad jõuavad kokkuleppele,” avaldas Keel lootust.

Mis teeb Kolcinsist hea treeneri? “Mida mina abitreeneritelt tahan, on see, et nad pritsiksid mulle kogu aeg oma arvamusi. Ootan neilt mõtteid, et kus king pigistab, millele tähelepanu pöörata ja kellega näiteks individuaalset tööd tuleks teha. Kui palju ma neid mõtteid arvestan, see on juba minu otsustada. Kolcinsiga on meil koostöö varasemalt sobinud,” vastas Keel.

Läti kuulub EM-valiksarjas D-alagruppi koos Hispaania, Küprose ja Moldovaga.

Boriss Kolcins (vasakul) ja Belgorodi klubi juht Gennadi Šipulin. | Foto: klubi koduleht

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top