fbpx
Close

Keith Pupart: laupäeval on Selveril teistsugune Saaremaa vastas

Keith Pupart. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga nädala ainsas Eesti klubide osalusel toimunud kohtumises alistas Tallinna Selver pühapäeval kodus tühjade tribüünide ees 3:1 (18, -18, 15, 20) Saaremaa Võrkpalliklubi.

“Selver oli ilmselgelt näljasem, agressiivsem ja mängis väga hea mängu meie vastu. Kiidan neid selle eest,” ütles Saaremaa meeskonna kapten Keith Pupart pärast kohtumist Võrkpall24’le. “Samas arvan, et me ei mänginud väga head mängu. Meie mäng oli kehvakene. Olime kuidagi pehmed ja uimased – see pole meie mäng. Peame kiiresti vigade paranduse tegema. Usun, et laupäeval on Selveril teistsugune Saaremaa vastas.”

Eilses kohtumises jäi saarlastel selgelt vajaka ründemängijatest leegionäride panusest. Evandro Dias Souza kogus vaid 8 (+2), Wennder Lopes 7 (+2) ja Sauli Sinkkonen 3 punkti (+2). Kas võõrmängijad ikka pingutasid maksimaalselt? “(Muigab.) Mina olen meeskonnamängija ja ütlen, et kogu võistkond oli kehva. Ma ei hakka ütlema, et leegionärid mängisid halvasti ja eestlased särasid. Ma ei näe ühtegi meest, kes säranud oleks. Võidab meeskond ja kaotab meeskond,” vastas Pupart.

35-aastane Pupart suhtub kaotusesse esialgu veel rahulikult. “Mind isiklikult see mäng muretsema ei pane. Ma tean, milleks Selver võimeline on. Neil on kvaliteeti ju küll. Aga üleliia palju ma ei muretse.”

Pupartile on iseenesest oma kunagise koduklubi vastu mängimine sobinud. Kui jaanuaris, mil Saaremaa sai liigas oma eelmise kaotuse, jäädes 1:3 alla just Selverile, kogus Pupart 11 punkti (+7), siis eile oli ta lausa oma meeskonna tulemuslikem 15 punktiga (+8) ja sai liberote kõrval ainsana kirja täismängu. “See on treeneri otsus ja nägemus. Mina usaldan teda. Kui ta oleks ka mind välja võtnud, poleks mul selle vastu midagi olnud.”

Saaremaa diagonaalründajad Hindrek Pulk ja Markus Uuskari realiseerisid eile kahe peale 32 tõstest 17 (53%) ning tõestasid veelkord, et sel positsioonil kaotusest hoolimata suuri probleeme meeskonnal pole. “Diagonaalid on meil tublid, jah. Äkki peaks neist ühest tegema nurgamehe?” viskas Pupart küsimuse õhku. Kuuldes seepeale, et Uuskari oli hetk varem teleintervjuus öelnud, et positsiooni vahetada ei plaani, kostis Pupart järgnevat: “No siis on keeruline! Eks see ole küsimus treeneritele, kuidas mõlemale mänguaega leida.”

Aga kas Pulgast 30-aastasena enam nurgameest ei vooliks? “Usun siiski – kogu austuse juures Hindreku vastu -, et tal jääb servi vastuvõtul natuke oskustest vajaka. Aga ma võin eksida!” lisas heatujuline Pupart, kes lubas meeskonnaga kõik teha, et karikavõistlustel finaali pääseda.

Saaremaa ja Selveri esimene poolfinaalmäng Eesti karikavõistlustel toimub sel laupäeval Kuressaares, teine ja ühtlasi otsustav mäng peetakse neli päeva hiljem Tallinnas.

scroll to top