fbpx
Close

Toobal analüüsib EM-i loosi: Holland oli võimalikest valikutest parim ja Montenegro halvim variant

Kert Toobal. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusmeeskond loositi täna Brüsselis läbi viidud EM-finaalturniiri loosis D-alagruppi koos Hollandi, Poola, Tšehhi, Ukraina ja Montenegroga. Kapten Kert Toobali sõnul võib fortuunaga rahule jääda.

Avaküsimusele, kas loosi puhul võib õnnitleda, vastas Toobal muiates: “Ma ei tea, kas loosi puhul õnne soovida saab, aga, tõesti, oleks võinud ka palju hullemad vastased saada. Peame olema igal juhul rahul.”

Võrkpall24.ee palus 39-aastasel sidemängijal hinnata kõiki Eestiga samasse alagruppi loositud meeskondi.

Holland (korraldajamaa).

“Ma arvan, et Holland oli korraldajamaadest meile parim valik, sest seal on hetkel veidi segased ajad. Peatreener lahkus ja mitu põhimeest lõpetasid karjääri. Samas on neil jätkuvalt kõvasti kvaliteeti, ka MM-i kaheksas koht tõestas seda.”

Poola (I tugevusgrupist).

“Poola ei vaja kommentaari. Kindlasti põnev vastane. Esimesest tugevusgrupist polnudki ju tegelikult suurt vahet, kes tuli – kõik on väga kõvad.”

Tšehhi (II tugevusgrupist).

“Tšehhil on kvaliteeti küll ja veel. Eelmisel suvel võitsime neid Euroopa liiga poolfinaalis, aga kaotasime nädal aega hiljem kontinentide karikal. Oleme nendega seega üsna võrdsel tasemel.”

Ukraina (IV tugevusgrupist).

“Ukraina on viimasel ajal hästi mänginud. Seda tõestati nii Euroopa liigas kui valikturniiril. Nende vorm on tõusuteel.”

Montenegro (V tugevusgrupist).

“Montenegro oli viiendast tugevusgrupist minu arvates kõige hullem variant, sest neil on tegelikult väga korralikud mängijad. Meil on lihtsalt kuidagi õnnestunud neid võita. Näiteks viimatisel MM-valikturniiril alistasime Montenegro 3:0, kuid iga geim oli väga tasavägine.”

Kokkuvõtteks:

“Ma ei usu, et meie alagrupi vastased väga õnnelikud on, et Eesti kolmandast tugevusgrupist nende alagruppi sattus. Kui mängime hästi, pääseme kasvõi teisena edasi, aga kui mängime halvasti, siis võime ka viimaseks jääda. Hästi palju on seega meie endi kätes. Selge on see, et kaheksandikfinaalis tuleks niikuinii vastik vastane – kas Belgia, Serbia või Saksamaa (meie alagrupp läheb kaheksandikfinaalis vastamisi B-grupi meeskondadega – toim.). Uus turniirisüsteem annab loa ka korra komistada.”

Iga alagrupi neli paremat edenevad kaheksandikfinaali. Finaalturniir toimub 13. kuni 29. septembrini. Eesti mängib oma alagrupimängud Amsterdamis ja Rotterdamis.

Loe ka: Holland, siit me tuleme! Eesti koondis sai EM-finaalturniiriks soodsa loosi
Loe ka: Gheorghe Cretu EM-i loosist: maailmameister Poola on väljakutse meeskonnale, ent maiuspala fännidele

scroll to top