fbpx
Close

Gheorghe Cretu EM-i loosist: maailmameister Poola on väljakutse meeskonnale, ent maiuspala fännidele

Gheorghe Cretu. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskond loositi täna Brüsselis läbi viidud EM-finaalturniiri loosis D-alagruppi koos Hollandi, Poola, Tšehhi, Ukraina ja Montenegroga.

Koondise peatreener Gheorghe Cretu sõnul keskendub ta esmalt alagrupist edasi pääsemisele ega mõtle veel kaheksandikfinaalile. “Kahtlemata on see huvitav alagrupp, mis võib meile igasuguseid lõppseise pakkuda. Esimeseks eesmärgiks on alagrupist edasipääs, mitmendana me seda suudame, pole esmatähtis. Vaadates vastaseid ja teades oma meeskonna tugevusi, on see igati reaalne eesmärk.”

“Põnevust lisab seegi, et sellisel suurel turniiril on igal geimil, punktil ja võidul suur tähtsus,” rääkis juhendaja. “Maailmameister Poola on suur väljakutse meeskonnale, ent suur maiuspala fännidele. Poola on selle grupi favoriit, see on selge, neil on nüüd lisaks veel maailma üheks paremaks mängijaks peetav Wilfredo Leon. Kõigi vastastega oleme me mänginud ja oleme üksteisele üsna hästi teada, see teeb valmistuse ühest küljest lihtsamaks, teisalt peame kõik leidma midagi uut, millega üllatada. Loodan, et suudame suvega saavutada vajaliku vormi ning saame EMil oma eesmärgid realiseeritud,” lisas 50-aastane juhendaja.

Iga alagrupi neli paremat edenevad kaheksandikfinaali. Finaalturniir toimub 13. kuni 29. septembrini. Eesti mängib oma alagrupimängud Amsterdamis ja Rotterdamis.

Loe ka: Holland, siit me tuleme! Eesti koondis sai EM-finaalturniiriks soodsa loosi
Loe ka: Toobal analüüsib EM-i loosi: Holland oli võimalikest valikutest parim ja Montenegro halvim variant

scroll to top