fbpx
Close

Kert Toobal peatreenerist: Äl pahandab kogu aeg – ta on vahepeal nii hoos, et vähe pole!

Kert Toobal ja Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Bigbanki sidemängija Kert Toobal ütles, et noored võrkpallurid vajavad taolisi õppetunde, nagu Credit24 Balti liiga veerandfinaalseerias Pärnult saadi.

Vaid mõned päevad varem Eesti meistriks kroonitud tartlased kaotasid avamängu Pärnule võõrsil 0:3, ent võitsid nädalavahetusel teise ja kolmanda kohtumise kodus sama tulemusega ning edenesid Kuressaares toimuvale nelja meeskonna finaalturniirile.

“See oli ilmselge näide sellest, et me läksime sinna natuke teises konditsioonis,” meenutas Toobal kolmapäeval peetud avamängu. “Meil oli see, et lähme, mängime ja vaatame, mis saab. Playoffi nii aga mängida ei saa – keskendunud peaks olema. Kahe turniiri (Eesti meistrivõistluste kullaseeria ja Balti liiga veerandfinaalseeria) vahe oli nii väike. Ega meestele midagi ette heita ka ei saa. Seda peabki õppima, millal ja kuidas mängida. Ja et iga päev ja iga trenn tuleb olla keskendunud. Kui oled noor, siis seda veel ei oska. Samamoodi mul endal – ega sellist mängugraafikut palju ette pole tulnud. Põhimõtteliselt lõppeb hooaja tähtsaim võistlus ja kohe paari päeva pärast algab järgmine. Kogu aeg peab olema 100 protsenti keskendunud. Pärnul on kvaliteeti küll ja veel ning esimene mäng oli ilmselge näide sellest.”

41-aastase Toobali sõnul on Bigbanki noored eesotsas Albert Hurda, Märt Tammearu ja Alex Saaremaaga saanud viimase kuu aja jooksul palju karastust. “Eks nad närvidele käivad mulle pidevalt,” muigas Toobal. “Tahaks, et need kolmandad geimid oleks natuke lihtsamad. Samamoodi Saaremaal viimases finaalmängus oli nii (Tartu võitis kolmanda geimi 27:25 – toim.). Samas on noored valmis võtma vastutust. Päris iga kord ei tule välja, aga nad saavad tasapisi sellega paremini hakkama. Sisu ja kvaliteeti nendes on, vahepeal peab lihtsalt vitsa ka saama, et õppida. Ja kaotustest õpitaksegi.”

Ent milline on Tartu Bigbanki 39-aastane peatreener Alar Rikberg? Kas ta kurjustab vahel ka kapteniga? “Äl pahandab kogu aeg! Alalõpmata! Ta on vahepeal nii hoos, et vähe pole,” naeris Toobal. “Ja siis saavad kõik, pole üldse vahet, kes sa oled. Aga eks Alaril on samamoodi nagu teistel: sisu tuleb välja siis, kui on raske ja närviline. Aga ta õiendab, jah, päris tihti.”

Reedeses poolfinaalis kohtub Bigbank oma tänavuse karikafinaali vastase Tallinna Selveriga. “Kõik need mängud, mis me oleme omavahel mänginud, on olnud hea tasemega ja võitluslikud. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks poolfinaalis ei peaks nii olema,” ütles Toobal.

Lõpetuseks kinnitas Toobal, et hooaja keskel tekkinud seljaprobleem täna enam muret ei tee. “See asi on unustatud, jah. Naudin seda, kui on hea olla. Mul on praegu kõik hästi.”

scroll to top