fbpx
Close

Kiisk kerkis debüütmängus üleplatsinaiseks ja ootab, millal neli leegionäri saabuvad

Ingrid Kiisk. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti rahvusnaiskonna ja Tartu Ülikool/Bigbanki pikaaegsel nurgaründajal Ingrid Kiiskil jäi eelmisel nädalal seljataha elu esimene mäng välisklubis, kui tema leivaisa Pihtipudase Liigaploki kaotas treeningkohtumises 0:3 (-23, -15, -22) valitsevale Soome meistrile Salo Viestile. Lisageim suudeti aga võita 25:16.

Et suisa neli (!) leegionäri pole Liigaploki naiskonda veel jõudnud, mängis Kiiski koduklubi Kesk-Soomes Kyyjärvis peetud kohtumist vaid üheksa naisega. Ainsa välismängijana oma klubi eest väljas olnud Kiisk sai oodatult kirja täismängu ja kogus üleplatsinaisena 15 punkti (-2). Tartlanna realiseeris 28 tõstest 11 (39%) ning sai kogu mängu peale enim kordi servida (19), lüües seejuures 4 ässa. Ka servi vastuvõtul oli Kiiski koormus suurim (29), sekka mahtus 6 viga ja õnnestumise protsent oli 45.

“Mäng oli oodatust parem, olgugi et kaotasime 1:3. Esimene geim oli üldjoontes meie kontrolli all, aga lõpus tegi Salo neli-viis servi, mida me kätte ei saanud. Järgnevas kahes geimis olime pidevalt tagaajaja rollis, neljanda aga võitsime. Meie nõrgim koht ongi hetkel vastuvõtt – selle taha jääb ka edasine mäng. Kui leegionärid liituvad, peaks võistkond oluliselt taset juurde saama,” ütles Kiisk Võrkpall24’le.

Kiiski elumuutus on olnud märgatav. Kui eelnevad aastad tudeeris ta hommikuti Tartu Ülikoolis arstiteadust ja pühendas võrkpallile päevas reeglina poolteist tundi, siis nüüd, mil sai võetud akadeemiline puhkus, keskendub ta kogu aja just sporditegemisele.

“Trennis on nii minul isiklikult kui ka naiskonnal laiemalt rõhk just vastuvõtu parandamisel. Kuna meil pole trennis hetkel piisavalt mängijaid, et 6-6 vastu mängida, siis on elemendid lahti võetud ja mängu kui sellist me treeningul ei harjuta. Nüüdseks olen ka uue kohaga ära harjunud ja saanud rutiini sisse. Ootan ja loodan, et hooaeg saaks varsti alata,” lisas 22-aastane ja 182-sentimeetrine Kiisk.

Pihtipudas lõpetas möödunud hooajal põhiturniiri kolmandana ja peaks heitlema ka tänavu kõige kõrgemate kohtade eest, kui leegionärid millalgi retke põhjanaba lähistele ikka ette võtavad.

Statistika.
scroll to top