fbpx
Close

Ülikoolide heitlus: Tartu tõusis pingereas teiseks, viimane sõna jääb aga Tallinnale

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liigas on tabelis esikoha kindlustanud Kaunase VDU järel käimas võitlus teisele kohale, kus pretendentideks on muuhulgas ülikoolinaiskonnad Tallinnast ja Tartust. Tänase võiduga teist positsiooni säilitanud Tartu Ülikool/Bigbank peab jääma ootama Tallinna Ülikool/Kikase viimast põhiturniiri mängu, mis otsustab lõpliku paremusjärjestuse.

Unistus teisest kohast on elus ka Jelgava naistel, kes mängisid pühapäeval just nimelt lähikonkurendi Tallinna Ülikool/Kikasega. Kikas võttis reedese kaotuse eest revanši ja sai tabelisse kirja 3:1 (25:15, 25:18, 20:25, 25:22) võidu, säilitades nii võimaluse põhiturniiri viimase mänguga veelgi punktilisa võttes lõplikku kohta parandada. Mängu statistika kahjuks puudub.

Võru VK/Barrus, kes enam play-off kohta ei püüa, sai täna siiski hakkama võimsa tulemusega – kaheksanda koha kindlustanud Riia Stradinši Ülikool/MVS alistati kindlalt 3:0 (25:21, 25:13, 25:23). Sealjuures tuli 21 punkti Barruse kontole ainuüksi riialannade rünnakuvigadest, kodunaiskonna sama näitaja oli vaid 5. Võru mänguveduriks oli Salme Adeele Hollas 13 punktiga (+12), vastasnaiskonna diagonaalründaja Megija Dambrehte tõi 15 punkti (+6).

Ka TalTech/Tradehouse’i viimased kohtumised Balti liigas on sümboolse hõnguga, sest ka nemad on edasipääsulootused juba minetanud. Tehnikaülikooli naiskond kaotas 0:3 (21:25, 15:25, 23:25) Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondisele, kes on kindlustanud põhiturniiri seitsmenda asetuse. Seejuures oli mõlemal võistkonnal kaasas vaid seitse mängijat ja puudus libero kasutamise võimalus. Ühine nimetaja oli naiskondadel ka resultatiivseima mängija perekonnanimi: Audentese poolel tõi Nora Lember 23 punkti (+11), kaotajate kasuks panustas Dzintra Lember 13 silmaga (+7). Võrkpall24 andmetel sugulusside kahe Lemberi vahel puudub.

Tartu Ülikool/Bigbanki heitlus tabelis kuuendal kohal oleva Riia Võrkpallikool/Läti Ülikooliga oli kodusaalis üpris pingeline, sest põnevas tabeliheitluses oli iga punkt arvel. Võõrustajad suutsid aga võtta 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25,19) võidu ja sellega tabelisse kolm punkti juurde kirjutada, hoides vähemalt teisipäevani pingereas teist kohta. Bigbanki eest tõi 14 punkti Ingrid Kiisk (+8), efektiivseim mängija oli 11 punkti sekka 6 sulustamist kogunud Eliise Hollas (+9). Üleplatsimängijaks kerkis aga Riia esindaja Liva Ebere, kes sai kirja 17 punkti (+13).

Tegemist oli Tartu viimase mänguga põhiturniiril. Seega on lähikonkurent Tallinna Ülikool/Kikasel juba teisipäevases mängus tabeli viimase TalTech/Tradehouse’i vastu võimalus oma viimase mänguga taas teisele kohale tõusta. Lisaks mängib tehnikaülikool kolmapäeval Võru VK/Barrusega, kes tõuseb võidu korral napilt finaalturniiri ukse taha üheksandale kohale.

Lisaks on tabelist puudu kahe eelnevalt edasilükatud mängu tulemused. Jelgava naiskonnal on vaja kohtuda veel Audentese ja Jonava “Aušrine-KKSC” esindustega. Võrkpalliliidu info kohaselt on hetkel käimas alaliitudevahelised läbirääkimised, mida nende mängudega ette võtta.

Veerandfinaalpaaridest on seni selgeks saanud vaid üks: esikohal paiknev Kaunase VDU läheb finaalturniiri esimeses mängus vastamisi tabeli kaheksanda Riia Stradinši Ülikool/MVS-iga.

Balti liiga tabeliseis:

scroll to top