Bigbank näitas meelekindlust ja jõudis teise järjestikuse koduvõiduga naiste Balti liiga finaalturniirile!

Võidukas Tartu Ülikool/Bigbank peale kolmanda veerandfinaali võitu. | Foto: Võrkpall24

Tartu Ülikool/Bigbank pidas pühapäeval A. Le Coq spordihoones kolmanda Balti liiga veerandfinaalkohtumise Riia Võrkpallikool/Läti Ülikooli vastu. Peatreener Hendrik Rikandi abita võitlusesse asunud Bigbank alistas mulluse hõbemedalisti Riiast tulemusega 3:0 (25:23, 25:15, 25:8) ja lunastas sellega Final Fouri pileti.

Esimene geim kulges kodunaiskonna paaripunktilises eduseisus. Skooril 8:7 ründas nurgapositsioonile paigutatud Laura Reiter piki piiri nii kõvasti, et kaitses kaelale pihta saanud sidemängija Elza Reknere pidi hetkeks vahetuspingile istuma ja jõudu koguma. Tartu jätkas vahejuhtumist hoolimata heas hoos ja seisul 9:12 võttis Riia peatreener Andrejs Odinokovs esimese minutilise mõtlemisaja. Tugevaid temporünnakuid kasutades sulataski Läti Ülikool vahet ja Tartu Ülikooli peatreeneri rolli täitev Jaanika Jakobson pidi 20:19 ning 24:22 eduseisudel ise aja maha võtma. Läti klubi endast aga mööda ei lastud ja geim lõppes Ingrid Kiiski blokipunktiga 25:23 kodunaiskonna kasuks.

Ka teist vaatust alustas Bigbank jõuliselt, minnes 10:3 juhtima. Geimi keskpaigaks oli vägeva kaitsemängu abil haaratud 14:6 eduseis ja juhtohje hoiti lõpuni välja, võttes Ann Starkopfi sulustamise abil 25:15 seljavõidu.

Tartu näitas, et tahab väga finaalturniirile jõuda ja läks kolmandat geimi kohe 6:0 juhtima, peagi särasid tablool numbrid 15:5. Tartlased näitasid, et on heade mõtete linnast, kasutades kavalaid hanitusi ja organiseeritud üldmängu. Eduseisus enam tagasi ei vaadatud ja geim kuulus kodunaiskonnale numbritega 25:8. Seega võttis Tartu Ülikool/Bigbank peale avamängu 1:3 kaotust kaks 3:0 võitu järjest ja jätkab võitlust Baltikumi meistritiitli nimel.

Tartu eest tegi supermängu Ingrid Kiisk, kes tõi 19 punkti (+17) ja lõi sealhulgas 4 ässa, Riia edukaim oli Adelina Gerlina 9 punktiga (+4). Tartu Ülikooli võistkondlik pluss-miinus näitaja oli 37, Riia vastas vaid 8-ga.

Tegu oli Balti liiga selle hooaja viimase veerandfinaalkohtumisega, kõik teised paarid selgitasid edasisaaja kahe mängu tulemusel. Balti liiga poolfinaalis näeme seega kohe Eesti klubide omavahelist duelli, kus kolmanda asetusega Tartu Ülikool/Bigbank saab vastaseks põhiturniiril teise koha saavutanud Tallinna Ülikool/Kikase.

Teises poolfinaalis kohtuvad omakorda kaks Leedu klubi: põhiturniiri võitja Kaunase ASU kohtub neljandal positsioonil lõpetanud Jonava Aušrine-KKSC võrkpalliklubiga. Sel hooajal Balti liigas osalenud neli Läti esindust jäid seega sarnaselt meeste Credit24 Balti liigale ka naiste versioonis finaalturniiri ukse taha.

Eelmisel hooajal tuli Balti liiga võitjaks TalTech/Tradehouse, kes sel hooajal lõpetas põhiturniiri viimasel kohal. Hõbemedalist Riia Võrkpallikool/Läti Ülikool ei saanud sel aastal veerandfinaalis jagu mullu pronksmedali kaela saanud Tartu Ülikool/Bigbanki naistest, tänavuse põhiturniiri võitja Kaunas jäi eelmise aasta finaalturniiril neljandaks.