fbpx
Close

Kõik vollesõbrad Poola! Teppani ja Toobali koduklubi kohtuvad juba sügisel, reisi koguhinnaks vaid 200 eurot

Renee Teppan ja Kert Toobal kohtuvad uuesti palliplatsil novembris, ent siis ollakse erineval pool võrku. | Foto: volley.ee

Eesti spordisõpradel avaneb juba vähem kui kahe kuu pärast imeline võimalus ühildada vaba nädalavahetus tipptasemel võrkpalliga.

Poola PlusLiga uue hooaja kalender näitab, et laupäeval, 10. novembril, võõrustab Kert Toobali, Rainer Vassiljevi ja Mirko Fasini koduklubi Lubini Cuprum Renee Teppani uut leivaisa Belchatowi Skrad. Tegu on seitsmenda vooru kohtumisega.

Tallinnast on võimalik sisuliselt iga päev leida soodsaid lende Lubinist vaid 100 kilomeetri kaugusel asuvasse Wroclawisse (ümberistumine Varssavis). Juhul, kui reedel minna ja pühapäeval tagasi tulla, algavad lennupiletite hinnad (edasi-tagasi) 130 eurost. Autorent paariks päevaks jääb mõnekümne euro ligi ja Poolast madalamaid majutushindu Euroopas teatavasti naljalt ei leia. Kogu reisi saab kokkuhoidlik võrkpallisõber tehtud seega umbes 200 euroga.

Suuremad võrkpallisõbrad saaksid aga ühe reisiga ühildada suisa kaks suurepärast matši, sest sama nädala kolmapäeval (7.11) võõrustab Belchatow teist Poola tippu Rzeszowi Asseco Resoviat.

Wroclawi lennujaama ja Belchatowit lahutab 200 kilomeetrit. Juhul, kui kolmapäeva hommikul minna ja pühapäeval tagasi tulla, leiaks edasi-tagasi lennupiletid 140 euroga.

Poola võrkpalliliiga kuulub oma tasemelt maailma paremate hulka, ent veelgi erilisemaks teeb sealse sarja atmosfäär. Poola on teatavasti võrkpallimaa: nii Belchatowi kui Lubini, ent ka kõigi teiste kõrgliigaklubide kodumänge käib regulaarselt vaatamas mitu tuhat inimest.

Lubin, Wroclaw ja Belchatow asuvad Poola mõistes lähestikku. Allikas: Google Maps
scroll to top