fbpx
Close

Kolm vana sõpra meenutasid pealinnas häid aegu, TalTech edenes karikas poolfinaali

Meelis Kivisild. | Foto: Anna Mölter/Viljandi Võrkpalliklubi

Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste kolmas poolfinalist on TalTech, kes alistas eile teistkordselt esiliigaklubi Viljandi Võrkpalliklubi. Kordusmängus kindlustati edasipääs kahe esimese geimi võiduga, lõppskooriks jäi 3:2 (25:13, 25:22, 18:25, 21:25, 15:11).

Tähelepanu keskpunkti kerkisid Eesti koondise endised temporündajad, kodumaal kõikvõimalikud tiitlid erinevate klubide ridades võitnud ja oma positsiooni valitsenud Mihkel Tanila (TalTech), Meelis Kivisild ja Siim Ennemuist (Viljandi).

Hiljuti esmakordselt isaks saanud 29-aastane Tanila tegutseb sellest hooajast peamiselt nurgaründajana. Ta viibis ainsa TalTechi mängijana väljakul kõik viis geimi ja kogus kodumeeskonna resultatiivseimana 18 punkti (+10). Tanila rünnak ja vastuvõtt olid soliidsed (58% ja 54%), lisa tuli kahe ässa ja ühe bloki näol.

Üleplatsimeheks kerkis aga aastase vaheaja järel võistlustasemel – tõsi, nüüd juba amatöörina – võrkpalli mängiv Kivisild, kes tõi Viljandile 24 punkti (+9). 30-aastane mulk realiseeris rünnakuid 43-protsendilise efektiivsusega, kuid jäi servi vastuvõtul hätta (25%). Kivisild lõi suisa viis ässa ja tõi kaks punkti blokiga. Ka Kivisild tegutseb nüüd nurga-, mitte temporündajana.

Just eelkõige karikamängudeks Viljandisse mängima meelitatud 30-aastane Ennemuist, kes identiteedilt ikkagi jätkuvalt sarnaselt Tanilale Saaremaa mees, oli kahe vana sõbra järel paremuselt kolmas punktikütt, kogudes 15 punkti (+10). Mullu korra Pärnu särgi selga tõmmanud, aga üldiselt samuti juba varem põlveprobleemi tõttu tippvõrkpallist loobunud ja pigem pealinnas (ka talvel) rannaliival treeniv Ennemuist on ainsana jäänud truuks oma varasemale positsioonile ja näitas rünnakul 47-protsendilist täpsust. Tema vastuvõtt oli aga täpselt 100 protsenti (2 sooritust). Lisa tuli nelja blokipunkti ja ühe serviässa näol.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu andis eile mänguaega 13 mängijale. Eemale jäi kohtumisest libero Cris Karlis Lepp, kes taastub hüppeliigesevigastusest. Viljandi mängis seevastu seitsme mängijaga, Kivisilla ja Ennemuisti kõrval tõid 12 punkti endised meistriliigamehed Edgar Maier (+1) ja Martin Ruul (-3).

Eesti karikavõistluste esimese poolfinaalpaari moodustavad Saaremaa ja Tallinna Selver. TalTechile tuleb vastane paarist Tartu BigbankLotusTimber/Neemeco, kus avamängu võitis kindlalt Tartu. Kordusmäng peetakse Tartus laupäeval tühjade tribüünide ees.

scroll to top