fbpx
Close

Kolmest kolm: Pupart, Kaibald ja Teppan vedasid Eesti klubid võitudeni

Stefan Kaibald (nr 10) ja Albert Hurt olid nädalavahetuse suuremad punktikütid. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas olid lõppeval nädalal võidukad kolm paremat Eesti klubi ehk Saaremaa, Tartu Bigbank ja Tallinna Selver.

Enam kui kuu aja pikkuselt mängupausilt naasnud Saaremaa alistas ainsas laupäevases mängus kodus 3:0 (15, 16, 19) Leedu värske karikavõitja Gargždai Amber-Arlanga. Keith Pupart tõi väljakuperemeestele 12 (+8) punkti, kõhumurede tõttu mängust eemale jäänud Hindrek Pulka asendanud Markus Uuskari ja tempomees Wennder Lopes lisasid 11 punkti (+6 ja +8). Viimase mängu saarlaste eest pidas Evandro Dias Souza, kes kogus kahe geimiga 9 punkti (+5). Leedulaste tulemuslikem oli Daumantas Katinas 8 punktiga (-2).

Tartu Bigbank alistas Gargždai meeskonna täna tulemusega 3:1 (-23, 26, 17, 17). Üle mõne aja algkoosseisu kuulunud Stefan Kaibald kogus üleplatsimehena suisa 25 punkti (+19), Albert Hurt lisas 23 (+14) ja Alex Saaremaa 11 punkti (+8). Meeskonna sidemängijana alustas kohtumist Kert Toobal, teise poole mängis aga Ronald Järv. Gargždaile tõi Katinas 18 punkti (+8).

Tallinna Selver veetis nädalavahetuse Lätis, kus teenis täna 3:0 (18, 24, 20) võidu Jekabpilsi Luši üle. Pealinnaklubi poolel kogusid kahekohalise arvu punkte kolm mängijat: Renee Teppan 19 (+14), Oliver Orav 14 (+8) ja Kristo Kollo 12 (+7). Meeskonna kapten Andrus Raadik sedapuhku väljakul ei käinud. Sootuks puudu oli aga libero Denis Losnikov, keda asendas Sten Vahtras.

Balti liiga tabelis muutis nädalavahetus nii palju, et Selver taastas Eesti klubide kolmikjuhtimise, möödudes uuesti Jekabpilsist ja Riiast. Põhiturniiri võidus on aga kinni Saaremaa, kes edestab Tartut kolme punktiga. Viimases kahes voorus mängivad nii saarlased kui ka tartlased järgmisel nädalavahetusel võõrsil Jekabpilsi ja Riiaga. Jelgava ja Daugavpils jätavad hooaja ilmselt pooleli, kuigi lõplikku kinnitust pole sellele veel tulnud.

Tabeliseis.
scroll to top