fbpx
Close

Koondisekutseta jäänud Martti Juhkami liitub Saksamaa tippklubiga!

Martti Juhkami. | Foto: Tourcoing Volley

Eesti rahvusmeeskonna endine nurgaründaja Martti Juhkami on löönud käed Saksamaa läbi aegade edukaima võrkpalliklubi Friedrichshafeniga, kes osaleb uuel hooajal Meistrite liigas.

Friedrichshafeni näol on tegu tänaseni Euroopa eliiti kuuluva meeskonnaga, kes teenis lõppenud hooajal Bundesligas teise koha. Põnevas finaalseerias kaotati otsustav ehk viies mäng Berliinile kodus 3800 pealtvaataja ees 2:3. Meistrite liigas saadi C-alagrupis Peterburi Zeniidi ja Chaumont’i järel kolmas koht ning jäädi napilt veerandfinaalist välja.

Kokku on Friedrichshafen võitnud 13 Saksamaa meistritiitlit. Meistrite liigas võideti esimene ja seni ainus kuld 2007. aastal. Varasemalt oli Saksamaa klubi tugevaimas eurosarjas triumfeerinud vaid korra, 1963. aastal, kui edu saatis Leipzigit.

Juuni alguses 31. sünnipäeva tähistanud Juhkami alustas võrkpallurikarjääri kodulinnas Rakveres Mati Meriranna juhendamisel. Friedrichshafen on seni tugevaim klubi, kus nurgaründaja on mänginud. Friedrichshafenisse siirdumise teeb Juhkami jaoks eriliseks ka tõsisasi, et Saksamaast sai kuus aastat tagasi tema esimene välisliiga, kui ta sõlmis lepingu Bühliga. Hiljem on Juhkami mänginud veel Austrias ja Prantsusmaal.

Viimased kaks hooaega mängis Juhkami Prantsusmaa kõrgliigaklubis Tourcoing’s. Kui esimene hooaeg kujunes Tourcoing’le tänu karikavõidule küllalt edukaks, siis tänavu jätsid ühes meeskonnaga soovida ka Juhkami isiklikud esitused. Friedrichshafenis avaneb eestlasel aga võimalus tõestada, et tasemelt peaks ta tänaseni Eesti koondisse kuuluma.

Martti Juhkami karjäär:

2005-09 Rakvere Aeroc
2009-12 Tartu Pere Leib
2012-13 Tallinna Selver
2013-14 Bühl (Saksamaa)
2014-15 Innsbrucki Hypo Tirol (Austria)
2015-16 Rennes Volley (Prantsusmaa)
2016-17 Innsbrucki Hypo Tirol (Austria)
2017-19 Tourcoing (Prantsusmaa)
2019- Friedrichshafen (Saksamaa)

Loe ka: Video | Juhkami saatis Friedrichshafeni poolehoidjatele saksakeelse tervituse

scroll to top